فیزیوتراپی در پونک

فیزیوتراپی ورزشی در غرب تهران
فیزیوتراپی ورزشی در غرب تهران
دسامبر 25, 2022
فیزیوتراپی در بیماری پارکینسون
فیزیوتراپی در بیماری پارکینسون
ژانویه 4, 2023
فیزیوتراپی در پونک

فیزیوتراپی در پونک

فیزیوتراپی در پونک با بیمه تامین اجتماعی و سایر بیمه های پایه و تکمیلی توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی دکتر نصیری (بهترین فیزیوتراپی غرب تهران) ارائه می شود.

فیزیوتراپی نوعی روش درمانی و توانبخشی برای بهبود حرکات عضلات، مفاصل و اندام ها است. این مبتنی بر مبانی علمی است.

فیزیوتراپی رشته‌ای متنوع است و متعاقباً می‌توان از آن برای درمان طیف وسیعی از بیماری‌ها استفاده کرد.

رویکردهای فیزیکی برای ارتقا، حفظ و بازیابی بهزیستی جسمی، روانی و اجتماعی با در نظر گرفتن تغییرات وضعیت سلامتی. فیزیوتراپی مبتنی بر علم است و متعهد به گسترش، بکارگیری، ارزیابی و بررسی شواهدی است که مبنای عمل و ارائه آن است. اعمال قضاوت بالینی و تفسیر آگاهانه در هسته آن قرار دارد.

فیزیوتراپی را می توان در محیط های مختلف انجام داد و می تواند افراد در هر سن و زمینه ای را درمان کند. معمولاً به عنوان یک اقدام توانبخشی و همچنین وسیله ای برای بهبود حرکت و کاهش درد استفاده می شود.

تکنیک های فیزیوتراپی در پونک

انواع مختلفی از درمان وجود دارد که تحت عنوان کلی فیزیوتراپی قرار می گیرند. اینها عمدتاً شامل ماساژ درمانی، آب درمانی، الکتروتراپی و تمرینات و حرکات است.

ماساژ: ماساژ به طور کلی برای همه بیماران مناسب است و فرم و استحکام ماساژ متناسب با مورد خاص خواهد بود. ماساژ شامل الگوها و توالی حرکات دست است که تنش ماهیچه ها و مفاصل را کاهش می دهد و جریان خون را بهبود می بخشد. ماساژ درمانی همچنین می تواند تحرک و انعطاف پذیری را افزایش دهد که باعث بهبود دامنه حرکت در مفاصل می شود.

آب درمانی: آب درمانی معمولاً در یک استخر تخصصی انجام می شود، اما می توان آن را در یک استخر معمولی تا زمانی که کم عمق و نسبتاً گرم باشد انجام داد. در طول جلسه آب درمانی، فیزیوتراپیست بیمار را به انجام تمریناتی تشویق می کند که همراه با فشار آب، گردش خون را بهبود می بخشد و به عضلات و مفاصل اجازه می دهد آزادانه تر حرکت کنند. تکنیک های دیگری مانند جت آب و ماساژ نیز ممکن است برای تحریک فعالیت عصبی استفاده شود.

الکتروتراپی: الکتروتراپی شامل استفاده از شوک الکتریکی کنترل شده به منظور افزایش فعالیت عصبی است. دوز بسیار کم است و این روش دردناک نیست. الکتروتراپی برای کاهش درد عضلانی و کمک به ترمیم و بازسازی عضلات استفاده می شود. دو نوع اصلی الکتروتراپی وجود دارد. اینها به عنوان تحریک الکتریکی عصب از طریق پوست و تحریک الکتریکی عصبی عضلانی شناخته می شوند. فیزیوتراپیست ها همچنین ممکن است از فناوری هایی مانند لیزر و اولتراسوند برای تسهیل روند بهبودی استفاده کنند.

ورزش و حرکت: یکی از مفاهیم اساسی فیزیوتراپی که در فیزیوتراپی در پونک به آن توجه ویژه ای می شود، بهبود دامنه حرکتی مفاصل و عضلات است. فیزیوتراپیست ها اغلب از انواع تمرینات و کشش ها برای بهبود انعطاف پذیری و کاهش سفتی استفاده می کنند. برخی از این تمرینات ممکن است در منزل نیز انجام شوند. دامنه حرکات کششی متناسب با فرد تنظیم می شود و معمولاً به تمرین تدریجی نیاز دارد. معمولاً بیماران قبل از اینکه به ورزش‌های چالش‌ برانگیزتر بروند، با فعالیت‌های ملایم مانند پیاده‌روی و شنا شروع می‌کنند. کشش ها معمولاً حداقل یک بار در روز به مدت چند هفته یا چند ماه انجام می شود.

فیزیوتراپی چه مشکلاتی را درمان می کند؟

فیزیوتراپی چند بعدی است و می تواند انواع مختلفی از بیماری ها را درمان کند. در درجه اول بر بازسازی و توانبخشی سیستم گردش خون و اسکلتی عضلانی تمرکز دارد. با این حال می توان از آن برای درمان شرایط مختلفی مانند آسیب های ورزشی، آرتریت و مشکلات تنفسی استفاده کرد.

متخصصان ما در کلینیک فیزیوتراپی در پونک خدمات فیزیوتراپی را برای طیف وسیعی از مشکلات ارائه می دهند از جمله :

دردهای عضلانی: شایع ترین درد عضلانی کمردرد است که درصد بالایی از افراد را مبتلا می کند. فیزیوتراپی می تواند سفتی را کاهش دهد، درد را کاهش دهد و جریان خون را به عضلات تشویق کند. ماساژ درمانی همچنین برای کاهش تنش اطراف عضلات دردناک استفاده می شود.

صدمات ورزشی: دردها و دردها پس از یک دوره سخت و طاقت فرسا از نظر فیزیکی، شایع هستند. اغلب بازیکنان ورزشی برای کاهش درد و همچنین افزایش انعطاف پذیری و کاهش سفتی فیزیوتراپی انجام می دهند. اگر آسیبی رخ داده باشد فیزیوتراپی می تواند روند بهبود و توانبخشی را تسهیل کند.

مشکلات تنفسی: فیبروز کیستیک، که وضعیتی است که در درجه اول بر ریه ها و سیستم گوارشی تاثیر می گذارد، می توان با فیزیوتراپی کمک کرد. اغلب فیزیوتراپیست ها می توانند تمریناتی را انجام دهند که به شکافتن قفسه سینه و تسهیل تنفس کمک می کند. فیزیوتراپی همچنین می تواند درد را کاهش داده و کنترل کند و وضعیت بدن را بهبود بخشد که معمولاً تنفس را آسان تر می کند. بیمارانی که از شرایط دیگر از جمله پنومونی، آسم و سرطان ریه رنج می برند نیز ممکن است از فیزیوتراپی در پونک بهره مند شوند.

سایر مشکلات:

  • فیزیوتراپی نورولوژی در بیماران سکته مغزی ، ام اس ، پارکینسون و …
  • فیزیوتراپی کف لگن برای درمان مشکلات همچون بی اختیاری ادرار و مدفوع و یبوست
  • فیزیوتراپی پس از سوختگی ها