شکستگی استخوان ترقوه

فواید شاک ویو تراپی
فواید شاک ویو تراپی
ژانویه 6, 2022
درد شانه
درد شانه
ژانویه 9, 2022

شکستگی استخوان ترقوه که یکی از استخوان های اصلی شانه است از شکستگیهای نسبتاً رایج است و حدود ۵ درصد از شکستگی‌های بزرگسالان را تشکیل می‌دهد.

شکستگی ترقوه اغلب در اثر ضربه مستقیم به شانه ایجاد می شود. این ممکن است در هنگام افتادن روی شانه یا تصادف، مانند تصادف با ماشین اتفاق بیفتد. افتادن روی بازوی کشیده نیز می تواند باعث شکستگی ترقوه شود. در یک نوزاد، شکستگی ترقوه می تواند در حین عبور از کانال زایمان رخ دهد.

شکستگی استخوان می تواند بسیار دردناک باشد و حرکت بازو را سخت کند.

بسیاری از شکستگی‌های ترقوه را می‌توان با پوشیدن یک بند برای جلوگیری از حرکت بازو و شانه در حین بهبودی استخوان درمان کرد. با این حال، در برخی از شکستگی‌های ترقوه، تکه‌های استخوان در هنگام آسیب از جای خود دور می‌شوند. برای این شکستگی‌های پیچیده‌تر، ممکن است نیاز به جراحی باشد تا استخوان ترقوه مجدداً تنظیم شود.

شکستگی این استخوان معمولاً در نتیجه یک آسیب فیزیکی است و استخوان اغلب در یک سوم میانی خود شکسته می شود.

ترقوه بالای چندین عصب و رگ خونی مهم قرار دارد. با این حال، این ساختارهای حیاتی به ندرت در هنگام شکستگی آسیب می بینند.

علائم شکستگی استخوان ترقوه 

اگر شکستگی رخ دهد، معمولاً از آن مطلع خواهید شد زیرا بسیار دردناک است. فرد ممکن است نتواند شانه و بازوی خود را بدرستی حرکت دهد.

به غیر از درد، علائم دیگر عبارتند از تورم و کبودی در اطراف استخوان شکسته، تغییر شکل استخوانی ممکن است دیده یا احساس شود و پس از کاهش تورم، اغلب به راحتی می توان شکستگی را از طریق پوست احساس کرد.

روشهای درمان

درمان این آسیب در شکستگی های خفیف و جزیی با جااندازی ، بی حرکتی و درمانهای محافظه کارانه است و در شکستگی های شدید و با پارگی بافت های اطراف جراحی برای قرار دادن استخوان های شکسته در کنار هم ضروری است.

فیزیوتراپی برای شکستگی استخوان ترقوه

فردی که دچار شکستگی استخوان ترقوه است از فیزیوتراپی سود می برد.

درمان فیزیوتراپی در فیزیوتراپی دکتر نصیری به بازسازی قدرت و انعطاف ماهیچه های شما به روشی ایمن و موثر کمک می کند.

فیزیوتراپیست‌های ما با ارائه درمان‌های فردی که ممکن است شامل موارد زیر باشد، اطمینان حاصل می‌کنند که شما در سریع‌ترین زمان ممکن بهبودی کامل پیدا کرده و به فعالیت‌های عادی بازگردید:

  • کمپرس یخ برای کاهش تورم و درد
  • التراسوند برای تسریع بهبود
  • تمرینات حرکات فعال و غیرفعال برای بازیابی تدریجی دامنه حرکتی بدون درد
  • تمرینات قدرتی برای افزایش قدرت تاندون ها و عضلات
  • تمرینات متناسب با فعالیت ورزشی شما برای به حداکثر رساندن موفقیت در اسرع وقت

فیزیوتراپیست شما اطمینان حاصل می کند که درد و تورم قبل از شروع یک برنامه توانبخشی ساختاریافته متناسب با نیازها و فعالیت بدنی شما کاهش می یابد تا اطمینان حاصل شود که در اسرع وقت بهبودی کامل خواهید داشت.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی پس از شکستگی شانه – فیزیوتراپی شانه پس از شکستگی – بهترین فیزیوتراپی غرب تهران