مزایای مهم فیزیوتراپی

فیزیوتراپی برای سالمندان
فیزیوتراپی برای سالمندان
نوامبر 5, 2022
کلینیک فیزیوتراپی در پونک
کلینیک فیزیوتراپی در پونک
دسامبر 1, 2022
مزایای مهم فیزیوتراپی

مزایای مهم فیزیوتراپی

مزایای مهم فیزیوتراپی

فیزیوتراپیست ها می توانند به شما در بهبود قدرت، انعطاف پذیری، دامنه حرکتی و استقامت کمک کنند. آنها همچنین می توانند به کاهش سفتی، بهبود راه رفتن و آموزش استفاده از وسایل کمک حرکتی کمک کنند.

در واقع، فیزیوتراپیست ها از رویکردی جامع در تشخیص و درمان بیماران استفاده می‌کنند تا مطمئن شوند که بهترین مراقبت ممکن را دریافت می‌کنند. رویکردهای درمانی از بیمار به بیمار دیگر متفاوت است و اغلب شامل ترکیبی از تکنیک ها برای دستیابی به بهترین نتیجه است. برخی از تکنیک های رایج مورد استفاده عبارتند از: دستکاری مفاصل، کشش عضلات، ماساژ، نوار چسب (برای جلوگیری از آسیب)، طب سوزنی، سوزن خشک و نورودینامیک.

در حالی که فیزیوتراپیست ها بیماران زیادی را با مشکلات مشابه می بینند، هیچ دو بیمار شبیه هم نیستند. این بدان معناست که فیزیوتراپیست شما یک ارزیابی و رویکرد درمانی سفارشی را برای هر بیمار و شرایطی اتخاذ خواهد کرد. علاوه بر این، یک مشاوره استاندارد بسته به دامنه تخصص فیزیوتراپیست شما می تواند متفاوت باشد. با این حال، یک جلسه «معمولی» ممکن است شامل موارد زیر باشد:

فیزیوتراپیست ها اطلاعاتی مانند سابقه خانوادگی، فعالیت های روزانه، نوع کار و بیماری ها یا شرایط قبلی را در نظر می گیرند. برنامه درمانی ممکن است شامل تمرینات ورزشی و استفاده از وسایل کمک فیزیکی در صورت لزوم باشد. وسایل کمک فیزیکی تجهیزاتی هستند که با بهبود عملکرد افراد دارای آسیب و معلولیت به آنها کمک می کند.

مزایای مهم فیزیوتراپی

فیزیوتراپی می تواند به درمان و کاهش انواع دردها در سراسر بدن ما کمک کند تا مطمئن شویم که می توانیم سالم بمانیم. 

یکی از شایع ترین مسائلی که فیزیوتراپی در درمان آن کمک کننده است، درد و کشیدگی عضلات است. نواحی رایج برای درمان از جمله گردن، فک، شانه و پشت. این مناطق تحت استفاده مداوم هستند و اغلب در معرض آسیب هایی هستند که فیزیوتراپی می تواند به مدیریت آنها کمک کند. برای کمک به تسکین این دردها، فیزیوتراپیست شما احتمالاً از تکنیک هایی مانند ماساژ، آزادسازی بافت نرم، تمرینات حرکتی یا حتی سوزن خشک استفاده می کند.

سرگیجه احساس چرخیدن، تاب خوردن یا حرکت با وجود ساکن بودن بدن است. فیزیوتراپی با شناسایی علت سرگیجه و سپس تجویز یک برنامه درمانی اختصاصی به مدیریت شایع ترین علل سرگیجه کمک می کند. این برنامه ها می تواند شامل تمرینات تعادلی، رفتار درمانی شناختی و دارو باشد.

سایر فواید

یکی از مزایای مهم فیزیوتراپی کمک به درمان التهاب و درد پاشنه و کف پا است. یک نوع خاص از درد پا، فاشییت پلانتار زمانی ایجاد می‌شود که بافت همبند در پاهای ما در اثر کشیدگی بیش از حد آسیب دیده یا ملتهب شود. برای کسانی که در مورد تشخیص دقیق آن مطمئن نیستند، کسانی که از فاشیای پلانتار رنج می برند هر زمان که از آنها استفاده می کنیم ورم ها و دردهای شدیدی در پاهایمان دارند که با حرکت بدتر می شوند. درمان فیزیوتراپی برای این اغلب شامل یخ درمانی، نوار چسب، کشش های خانگی و تجویزهای خاص است.

آرنج تنیس بازان یک آسیب بسیار خاص آرنج است که در اثر استفاده بیش از حد از مفصل ایجاد می شود. علیرغم نام فقط ۵ درصد از آسیب ها در واقع مربوط به تنیس است. اینها همچنین ممکن است در اثر سایر اشکال استفاده بیش از حد مانند بلند کردن اجسام سنگین یا استفاده از ابزار رخ دهد. درمان فیزیوتراپی برای این امر بسیار شبیه درمان دردهای عضلانی عمومی تر از جمله ماساژ، سوزن خشک و تمرینات حرکتی است.

یکی از رایج ترین اشکال درد مفاصل، آرتروز است و از مزایای مهم فیزیوتراپی کمک به مدیریت علائم آرتروز است. فیزیوتراپی می تواند به کاهش قابل توجه علائم شما کمک کند و به شما کمک کند تا به بهترین نحو درک کنید که چگونه آن را طولانی مدت مدیریت کنید. همچنین اگر به طور فعال در مراحل اولیه انجام شود، می تواند از ایجاد آرتروز به طور کلی جلوگیری کند. برای آرتروز، درمان شما احتمالاً شامل ماساژ درمانی، تمرینات حرکتی، توصیه های سبک زندگی است.

 

کلمات مرتبط :

مزایای مهم فیزیوتراپی – فواید فیزیوتراپی – بهترین فیزیوتراپی غرب تهران – فیزیوتراپی خوب در جنت آباد – کلینیک فیزیوتراپی در پونک – کلینیک فیزیوتراپی در اکباتان