مزایای فیزیوتراپی

فلج بلز
فلج بلز
ژوئن 24, 2022
فیزیوتراپی شانه چیست؟
فیزیوتراپی شانه چیست؟
جولای 8, 2022
مزایای فیزیوتراپی

مزایای فیزیوتراپی

مزایای فیزیوتراپی

ما اغلب فیزیوتراپی را به عنوان بخشی از بهبودی پس از جراحی، آسیب یا عوارض سالمندی می دانیم. اما فیزیوتراپی طیف گسترده ای از مزایای سلامتی را فراتر از بهبودی ارائه می دهد. اگر با درد مزمن، کاهش انعطاف پذیری یا تعادل، دیابت یا بیماری های عروقی مواجه هستید، اهداف خود را با فیزیوتراپیست خود در میان بگذارید. 

فرقی نمی‌کند دویدن ماراتن، صرفاً بالا رفتن از پله‌ها یا چیزی در بین این دو را در نظر داشته باشید، خدمات ما در کلینیک فیزیوتراپی پونک فیزیوتراپی می‌تواند به شما در بهبود تحرک و انعطاف‌پذیری کمک کند.

مزایای فیزیوتراپی

درد را مدیریت کنید. تکنیک‌ها و تمرینات فیزیوتراپی می‌توانند به تحرک مفاصل و بافت نرم برای بازگرداندن عملکرد عضلات برای کاهش یا از بین بردن درد کمک کنند.

از جراحی اجتناب کنید. با فیزیوتراپی اغلب می توانید تحرک و انعطاف پذیری خود را برای به تاخیر انداختن یا جلوگیری از نیاز به عمل جراحی به دست آورید. حتی اگر جراحی لازم باشد، یک برنامه فیزیوتراپی وضعیت کلی شما را بهبود می‌بخشد تا بهبودی سریع‌تر ممکن شود.

بهبود انعطاف پذیری و تعادل. با بالا رفتن سن، یا مواجهه با جراحت یا جراحی، تحرک ما محدود به جایی است که فعالیت های ساده ای مانند خوردن، راه رفتن، یا حتی حفظ تعادل بدن دشوار می شود. فیزیوتراپی با کار کردن بر روی گروه‌های عضلانی آسیب‌دیده می‌تواند انعطاف‌پذیری را بهبود بخشد و تعادل را بازگرداند و انجام کارهای روزمره را ایمن‌تر کند.

بهبود سکته مغزی. سکته مغزی معمولاً منجر به کاهش یا از دست رفتن توانایی های حرکت بدن می شود. فیزیوتراپی گروه های عضلانی آسیب دیده را برای بهبود وضعیت بدنی، تعادل و حرکت مستقل تقویت می کند.

بهبودی تروما. ورزشکارانی که از آسیب‌های ورزشی بهبود می‌یابند و افرادی که اخیراً جراحی کرده‌اند، برای بهبودی به فیزیوتراپی در صادقیه تکیه می‌کنند. بر اساس آسیب یا جراحی، یک فیزیوتراپیست برنامه تمرینی ایجاد می کند تا شما را به سطح قبلی عملکرد خود بازگرداند.

از صدمات جلوگیری کنید. تقویت سیستم های عضلانی و اسکلتی و بهبود انعطاف پذیری می تواند به جلوگیری از آسیب های بعدی کمک کند. فیزیوتراپیست شما نقاط قوت و ضعف فیزیکی شما را ارزیابی می کند تا برنامه ای از فعالیت ها را طراحی کند که عضلات و مفاصل ضعیف شما را بهبود بخشد و در نتیجه خطرات آسیب شما را کاهش دهد.

بیماری های قلبی و ریوی را مدیریت کنید. در حالی که توانبخشی قلبی در نقاهت پس از حمله قلبی حیاتی است، اغلب با فیزیوتراپی همراه است تا به از سرگیری زودتر فعالیت های روزمره کمک کند.

دیابت و مشکلات عروقی را مدیریت کنید. مشکلات گردش خون مرتبط با دیابت می تواند منجر به ناراحتی در اندام ها، به ویژه پاها و پاها شود. تمرینات فیزیوتراپی صادقیه می تواند گردش خون کلی را بهبود بخشد و قند خون را نیز کنترل کند.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی پونک – فیزیوتراپی صادقیه – فیزیوتراپی جنت آباد – مزایای فیزیوتراپی