مزایای بیوفیدبک

فواید فیزیوتراپی
فواید فیزیوتراپی
آگوست 16, 2022
فیزیوتراپی پس از جراحی
فیزیوتراپی پس از جراحی
آگوست 29, 2022
مزایای بیوفیدبک

مزایای بیوفیدبک

مزایای بیوفیدبک

مانند سایر رویکردهای درمان، بیوفیدبک هم مجموعه ای از جنبه های مثبت و منفی خود را دارد. ممکن است برای همه مناسب نباشد، بنابراین مهم است که مزایا و خطرات آن را قبل از تعیین اینکه آیا این بهترین انتخاب برای موقعیت شماست، در نظر بگیرید. بنابراین برخی از دلایلی که ممکن است استفاده از بیوفیدبک را در نظر بگیرید چیست؟

مزایای بیوفیدبک

غیر تهاجمی است
بیوفیدبک ممکن است در شرایطی که سایر درمان ها مؤثر نبوده اند یا افراد قادر به مصرف داروهای خاص نیستند، جذاب باشد. از آنجایی که بیوفیدبک غیر تهاجمی است، بیماران ممکن است آن را در شرایطی ترجیح دهند که سایر درمان ها ممکن است تهاجمی تر یا پرخطر باشند.

می تواند مکمل سایر درمان ها باشد
آموزش بیوفیدبک نیز می تواند به عنوان بخشی از رویکرد درمانی مورد استفاده قرار گیرد. مردم اغلب استفاده از بیوفیدبک را برای تقویت سایر درمان ها، از جمله داروها و استراتژی های آرامش، انتخاب می کنند.

می تواند به شما کمک کند تا احساسات خود را کنترل کنید
از مزایای بیوفیدبک این است که به افراد می‌آموزد که چگونه واکنش‌های خود را در موقعیت‌های استرس‌زا کنترل کنند، که می‌تواند به افراد کمک کند تا کنترل بیشتری داشته باشند و بهتر بتوانند استرسی را که ممکن است در زندگی روزمره خود با آن مواجه می‌شوند و همچنین استرس ناشی از شرایط سلامتی دیگر را مدیریت کنند.

بیوفیدبک همچنین می‌تواند مزایای دیگری برای سلامت روان داشته باشد، از جمله یادگیری تکنیک‌های جدید برای مقابله با احساس اضطراب و مدیریت پاسخ‌های احساسی.

اثربخشی بیوفیدبک تراپی

یک بررسی نشان داد که بیوفیدبک و نوروفیدبک پتانسیل زیادی برای درمان اختلالات خلقی و اضطرابی، از جمله PTSD، اختلال اضطراب فراگیر، و افسردگی در بزرگسالان دارند.

نشان داده شده است که بیوفیدبک، به ویژه نوروفیدبک، تمرکز را بهبود می بخشد و بیش فعالی را در افراد مبتلا به ADHD کاهش می دهد.

بیوفیدبک تراپی همچنین یک روش موثر در درمان اختلالات کف لگن از جمله بی اختیاری ادرار است.

یک متاآنالیز نشان داد که بیوفیدبک افسردگی و تنش عضلانی را کاهش می دهد و مقابله شناختی را در بیماران مبتلا به کمردرد مزمن بهبود می بخشد.

یک بررسی سیستماتیک نشان داد که بیوفیدبک به بهبود فرآیندهای شناختی، خلق و خو و اضطراب در درمان اختلالات بالینی تشخیص داده شده مانند ADHD، بیماری آلزایمر، بی اشتهایی، افسردگی، اسکیزوفرنی، اختلال مصرف مواد و PTSD کمک می کند.

نکات پایانی

بیوفیدبک به طور کلی به عنوان یک روش ایمن در نظر گرفته می شود، اما همیشه باید قبل از شروع با پزشک یا درمانگر خود در مورد گزینه های خود صحبت کنید. بیوفیدبک لزوما برای همه مناسب نیست و سایر رویکردها ممکن است برای موقعیت منحصر به فرد شما بهتر عمل کنند.

برای بهره مندی از مزایای بیوفیدبک تراپی در غرب تهران می توانید به مرکز فیزیوتراپی دکتر نصیری مراجعه بفرمایید.

 

کلمات مرتبط :

بیوفیدبک تراپی در غرب تهران – نوروفیدبک در غرب تهران – فیزیوتراپی خوب در غرب تهران – فیزیوتراپی در جنت آباد