مرکز فیزیوتراپی در شهر زیبا

بهترین فیزیوتراپی در غرب تهران
بهترین فیزیوتراپی در غرب تهران
نوامبر 22, 2021
فیزیوتراپی در بلوار فردوس
فیزیوتراپی در بلوار فردوس
دسامبر 4, 2021
مرکز فیزیوتراپی در شهر زیبا

مرکز فیزیوتراپی در شهر زیبا

مرکز فیزیوتراپی در شهر زیبا

فیزیوتراپی نوعی درمان است که به بازیابی، حفظ و به حداکثر رساندن قدرت، عملکرد، حرکت و بهبود کیفیت زندگی افراد کمک می کند.

فیزیوتراپیست ها به افراد کمک می کنند تا قدرت عضلانی، تحرک مفاصل و حس موقعیت مفاصل را پس از آسیب دیدگی یا زمانی که تحت توانبخشی شرایطی مانند بیماری پارکینسون و سکته قرار می گیرند، بازیابی کنند.

متخصصان فیزیوتراپی ما در کلینیک فیزیوتراپی دکتر نصیری ( مرکز فیزیوتراپی در شهر زیبا ) پس از ارزیابی و معاینه دقیق بیماران و بررسی شرایط آ» ها از متدها و مدالیته های مختلفی برای کمک به آن ها بهره می برند.

متدها و مدالیته های مرکز فیزیوتراپی در شهر زیبا

لیزر درمانی با لیزر پرتوان و کم توان از مدالیته های پرکاربرد در کلینیک های فیزیوتراپی است. لیزرهای پرتوان که کارایی بالاتری از لیزرهای سرد یا کم توان دارند درحیطه درمانهای فیزیوتراپی معرفی شده لیزر پر توان می تواند به نسبت لیزرهای پیشین یا همان لیزر کم توان به عمق بیشتری از بافت نفوذ یابد و انرژی بیشتری را به منطقه درمانی برساند و اثر بخشی بیشتر و دوره درمان کوتاهتری داشته باشد. لیزر درمانی با لیزر پرتوان علاوه بر کمک به تسکین درد و التهاب ، به تسریع روند بهبودی نیز کمک زیادی خواهد کرد.

تمرین درمانی بخش مهمی از برنامه فیزیوتراپی در بیماران است که در کلینیک فیزیوتراپی دکتر نصیری (مرکز فیزیوتراپی در شهر زیبا) با توجه به نیاز بیماران و بطور منحصر به فرد برای هر بیمار در نظر گرفته می شود. پس از ارزیابی وضعیت، تحرک و توانایی فرد برای انجام فعالیت بدنی، فیزیوتراپیست شما ممکن است مجموعه ای از تمرینات بدنی را تجویز کند که می تواند به افزایش دامنه حرکتی مفاصل و تقویت عضلات شما کمک می کند.

تکنیک های درمان دستی نیز با هدف حرکت دادن مفاصل در جهت‌های خاص و با سرعت‌های متفاوت برای کمک به بازیابی حرکت یا حرکات غیرفعال مفصل آسیب‌دیده انجام می گیرند.

سوزن خشک یا درای نیدلینگ روشی است که توسط فیزیوتراپیست های ما در مرکز فیزیوتراپی در شهر زیبا انجام میپذیرد، در درای نیدلینگ از سوزن‌های یک‌بارمصرف طب سوزنی به منظور کاهش درد و اسپاسم استفاده میشود. در این روش برخلاف روش طب سوزنی تنها در یک یا چند جلسه درای نیدلینگ بافت مورد نظر (در کنار روش‌های متداول فیزیوتراپی) انجام میپذیرد.برخی از فیزیوتراپیست ها ممکن است از سوزن خشک استفاده کنند، جایی که یک سوزن ظریف یا سوزن طب سوزنی در پوست و ماهیچه وارد می شود. این در نقاط ماشه ای میوفاشیال هدف قرار می گیرد و می تواند در سطح بافتی سطحی یا عمیق انجام شود، درد را درمان کرده و فعال شدن ماهیچه ها را بازیابی می کند. این روش درمانی برای کاهش درد و بازگرداندن فعال شدن و قدرت عضلانی در شرایطی مانند کمردرد و سکته مفید است.

کشش ستون فقرات برای کاهش فشار و تغییر رابط دیسک-عصب دیسک‌های مهره‌ای است که باعث درد می‌شوند به دو صورت دستی و مکانیکی انجام می گیرد. از این روش درمانی معمولاً برای درمان فتق دیسک، سیاتیک، بیماری دژنراتیو دیسک، گیرکردن اعصاب و بسیاری از بیماری های دیگر کمر استفاده می شود.

 

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی در شهران – فیزیوتراپی طرف قرارداد با بیمه ها – فیزیوتراپی طرف قرارداد با بانک ها – مرکز فیزیوتراپی در غرب تهران