ماساژ درمانی در غرب تهران

فیزیوتراپی در اکباتان
فیزیوتراپی در اکباتان
می 26, 2021
خار پاشنه پا
خار پاشنه پا
ژوئن 10, 2021
ماساژ درمانی

ماساژ درمانی

ماساژ درمانی به مالش دادن و دست ورزی بافت های بدن با اهداف درمانی گفته می شود که با روش های مختلفی و با توجه به نیاز بیمار توسط درمانگر اعمال می شود.

متخصص ماساژ به منظور کاهش درد و فشار عضلانی و مفاصل بدن بیمار را ماساژ می دهد و برای این منظور از تکنیک های محتلفی بهره می برد.

درمانگر از ترکیب روش هایی همچون مالش دادن ، شل کردن عضلات به منظور افزایش گردش خون ، لزرش و ضربه زدن ، حرکات دایره ای عمیق و تکنیک های حرکت مفصل های غیر فعال بهره می برد.

معمولا انواع ماساژ با یك مكانیسم مشابه بر روی بدن اثر می گذارند. زمانیكه ماهیچه بیش از حد فعالیت دارد تجمع مواد زاید از جمله اسیدلاكتیك می تواند منجر به بروز درد، گرفتگی و حتی اسپاسم عضلات شود. ماساژ درمانی گردش خون و جریان لنفاوی را بهبود بخشیده ، مواد غذایی و اكسیژن تازه را به بافتهای مزبور می رساند و به خروج مواد سمی و تسریع بهبودی كمك می كند.

 

رایج ترین انواع روش های ماساژ درمانی

ماساژ سوئدی

برای افرادی که دچار گره های عضلانی هستند و نیاز دارند که در طول دریافت ماساژ استراحت کنند بسیار مناسب است.

ایجاد احساس آرامش و تسکین دردهای خفیف از جمله مزایای ماساژ سوئدی هستند.

ماساژ سنگ داغ

این نوع ماساژ درد و تنش عضلانی را کاهش می دهد و درمانگر علاوه بر استفاده از تکنیک های ماساژ از سنگ های گرم شده نیز استفاده می کند.

این روش سبب بهبود جریان خون شده و درد را کاهش می دهد.

ماساژ بافت های عمیق

درمانگر در این نوع ماساژ از فشار بیشتری به نسبت ماساژ سوئدی استفاده می کند. این تکنیک برای افرادی که مشکلات عضلانی مزمن مانند درد، آسیب و عدم تعادل دارند مناسب بوده و به تسکین درد و کاهش گرفتگی های عضلانی کمک می کند.

در این تکنیک درمانگر از ضربه های آرام و با ایجاد فشار عمیق با انگشتان خود برای تسکین فشار و تنش در عمیق ترین لایه های عضلات و بافت ها استفاده می کند.

افرادی که مشکلات عضلانی مزمن مانند درد و گرفتگی عضلات، دارند می توانند از مزایای این تکنیک ماساژ درمانی بهره ببرند.

ماساژ ورزشی

در افرادی که به دلیل استفادۀ مداوم از عضلات، بطور مکرر دچار آسیب های عضلانی می­شوند بسیار مناسب است.

این تکنیک ماساژ درمانی برای افرادی که مستعد آسیب دیدگی هستند، نیز در جلوگیری از آسیب دیدگی مجدد موثر است.

این تکنیک ماساژ انعطاف پذیری عضلات را افزایش داده و عملکرد عضلات را بهبود می بخشد.

ماساژ آروماتراپی

این نوع ماساژ برای افرادی که می خواهند بهبود احساسات خود را با ماساژ داشته باشند، مناسب است و به تقویت روحیه ، کاهش استرس و اضطراب کاهش علائم افسردگی ، تسکین دردهای مزمن و از بین بردن تنش عضلانی کمک می کند.

 

 

 

کلمات مرتبط :

ماساژ درمانی در غرب تهران – انواع تکنیک های ماساژ – فیزیوتراپی در اکباتان – فیزیوتراپی در شهر زیبا – فیزیوتراپی در غرب تهران – مرکز فیزیوتراپی طرف قرار داد با بیمه ها