فیزیوتراپی کف لگن

فیزیوتراپی سالمندان چیست؟
فیزیوتراپی سالمندان چیست؟
دسامبر 6, 2022
فیزیوتراپی ام اس
فیزیوتراپی ام اس
دسامبر 17, 2022
فیزیوتراپی کف لگن

فیزیوتراپی کف لگن

فیزیوتراپی کف لگن برای درمان مشکلات ناشی از ضعف و اختلال در عملکرد عضلات کف لگن توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی دکتر نصیری (بهترین فیزیوتراپی غرب تهران) ارائه می شود.

قوی نگه داشتن عضلات کف لگن برای کمک به درمان مشکلات کف لگن ضروری است و از اهداف فیزیوتراپی کف لگن است.

عضلات کف لگن گروه مهمی از ماهیچه‌ ها هستند که از اندام‌ های لگن پشتیبانی می‌ کنند و همچنین کنترل ادرار را به شما می‌ دهند. قوی نگه داشتن این عضلات برای مردان و زنان ضروری است و یک راه عالی برای انجام این کار فیزیوتراپی کف لگن است.

عضلات کف لگن به دلایل مختلفی از جمله زایمان و افزایش سن می توانند ضعیف شوند. این ماهیچه‌ های ضعیف می‌ توانند منجر به بی‌ اختیاری استرسی شوند ، نشت ادرار زمانی که فشار اضافی روی مثانه از طریق سرفه، خنده یا ورزش‌ هایی مانند دویدن و پریدن وارد می‌شود.

احساس اینکه همیشه نیاز به ادرار دارید یکی دیگر از مشکلات رایجی است که ممکن است ایجاد شود. میانگین تعداد باید حدود ۴-۶ بار در روز باشد. دلایل زیادی می تواند وجود داشته باشد، از جمله ضعف عضلات کف لگن، عادات سبک زندگی یا تنش در عضلات کف لگن. پس از ارزیابی دقیق، درمان مناسب برای شما طراحی خواهد شد. 

مردان ممکن است پس از جراحی پروستات، از جمله پروستاتکتومی برای سرطان، بی اختیاری را تجربه کنند، که می تواند از طریق تمرینات عضلات کف لگن کمک زیادی کند. 

فیزیوتراپی کف لگن

مهم است که عضلات مناسب را به روش صحیح تمرین دهید. فیزیوتراپی کف لگن یک برنامه مناسب برای کمک، پیشگیری و درمان اختلال عملکرد کف لگن – بی اختیاری، افتادگی اندام یا درد لگن به شما ارائه می دهد.

اختلال عملکرد کف لگن، که زمانی رخ می دهد که کف لگن شما به درستی عمل نمی کند، می تواند ناشی از موارد زیر باشد:

هیپوتونیسیته (ضعیف شدن عضلات کف لگن): این امر باعث بی اختیاری استرسی، بی اختیاری فوری و افتادگی اندام لگن می شود.

هیپرتونیک (سفت شدن عضلات کف لگن): این امر باعث فوریت ادرار و مدفوع، بی اختیاری ادراری، درد مزمن لگن، دیسپارونی، واژینیسموس، ولوودینیا، سیستیت بینابینی و پروستاتیت مزمن می شود.

فیزیوتراپیست های سلامت کف لگن یک برنامه ورزشی تخصصی را متناسب با نیازهای شما تنظیم می کنند. این تمرینات به شل شدن عضلات شما در صورت سفت شدن کمک می کند یا در صورت ضعیف بودن آنها را تقویت می کند. این به کاهش علائم و بازیابی عملکرد در کف لگن کمک می کند.

فیزیوتراپی کف لگن همچنین به مدیریت مسائل مربوط به بارداری و بهبودی پس از زایمان و همچنین بهبودی زنان پس از انجام برخی روش‌ها (جراحی ترمیم کف لگن، میومکتومی یا هیسترکتومی) کمک می‌کند.