فیزیوتراپی پونک

التهاب فاشیای کف پا
التهاب فاشیای کف پا
سپتامبر 27, 2022
فیزیوتراپی بعد از جراحی ارتوپدی
فیزیوتراپی بعد از جراحی ارتوپدی
اکتبر 14, 2022
فیزیوتراپی پونک

فیزیوتراپی پونک

فیزیوتراپی پونک

یک برنامه فیزیوتراپی سفارشی می‌ تواند به افراد کمک کند به سطح عملکرد قبلی خود بازگردند و فعالیت‌ ها و تغییرات سبک زندگی را تشویق کنند که می‌تواند به جلوگیری از آسیب بیشتر و بهبود سلامت و کیفیت زندگی کمک کند.

متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی پونک خدمات تخصصی فیزیوتراپی را برای کمک به بیماران برای غلبه بر مشکلات جسمی _ خرکتی ، مشکلات کف لگن ، آسیب های ورزشی و مدیریت بیماری های مزمن مانند دیابت ارائه می دهند.

فیزیوتراپی روشی ایمن ، موثر و کم هزینه است که می تواند فواید زیادی برای سلامتی داشته باشد که در این مقاله به آن ها پرداخته ایم.

فواید مراجعه به فیزیوتراپی پونک

تمرینات درمانی و تکنیک‌های درمان دستی مانند تحرک مفصل و بافت نرم یا درمان‌هایی مانند اولتراسوند، نوار چسب یا تحریک الکتریکی می‌توانند به تسکین درد و بازگرداندن عملکرد عضلات و مفاصل برای کاهش درد کمک کنند. چنین درمان هایی همچنین می توانند از عود مجدد علائم جلوگیری کنند.

زمانی که فیزیوتراپی به شما کمک کند تا درد را از بین ببرید یا یک آسیب را بهبود بخشید، ممکن است نیازی به جراحی نباشد. و حتی در صورت نیاز به جراحی، ممکن است از فیزیوتراپی قبل از جراحی بهره مند شوید. اگر قوی تر و با فرم بهتر وارد عمل جراحی شوید، در بسیاری از موارد پس از آن سریعتر بهبود خواهید یافت. همچنین با اجتناب از جراحی، هزینه های درمانی کاهش می یابد.

اگر در ایستادن، راه رفتن یا حرکت مشکل دارید – بدون توجه به سن شما – فیزیوتراپی می تواند کمک کند. تمرینات کششی و تقویتی به بازیابی توانایی حرکتی شما کمک می کند. با سفارشی کردن یک برنامه مراقبت فردی، هر فعالیتی که برای زندگی یک فرد مهم است را می توان تمرین کرد و برای اطمینان از حداکثر عملکرد و ایمنی تطبیق داد.

معمولاً پس از سکته مغزی، درجاتی از عملکرد و حرکت از دست می‌رود. فیزیوتراپی به تقویت قسمت های ضعیف بدن و بهبود راه رفتن و تعادل کمک می کند. فیزیوتراپیست ها همچنین می توانند توانایی بیماران سکته مغزی را برای انتقال و حرکت در رختخواب بهبود بخشند تا بتوانند در خانه مستقل تر باشند.

فیزیوتراپیست ها می دانند که چگونه ورزش های مختلف می تواند خطر ابتلا به انواع خاصی از آسیب ها را افزایش دهد (مانند شکستگی های استرسی برای دوندگان مسافت). آنها می توانند برنامه های تمرینی ریکاوری یا پیشگیری مناسب را برای شما طراحی کنند تا از بازگشت ایمن به ورزش خود اطمینان حاصل کنند.

هنگامی که به فیزیوتراپی پونک مراجعه می کنید، از نظر خطر سقوط غربالگری می شوید. اگر در معرض خطر بالای زمین خوردن هستید، درمانگران تمرین‌هایی را ارائه می‌کنند که به طور ایمن و با دقت تعادل شما را به عنوان راهی برای تقلید از موقعیت‌های زندگی واقعی به چالش می‌کشند. دکتر فیزیوتراپی همچنین با تمریناتی برای بهبود هماهنگی و وسایل کمکی برای کمک به راه رفتن ایمن‌تر به شما کمک می‌کند. هنگامی که مشکل تعادل ناشی از مشکلی در سیستم وستیبولار فرد باشد، فیزیوتراپیست ها می توانند مانورهای خاصی را انجام دهند که می تواند به سرعت عملکرد مناسب سیستم وستیبولار را بازیابی کند و علائم سرگیجه را کاهش داده و از بین ببرد.

به عنوان بخشی از یک برنامه کلی مدیریت دیابت، ورزش می تواند به کنترل موثر قند خون کمک کند. علاوه بر این، افراد مبتلا به دیابت ممکن است مشکلاتی در زمینه احساس در پاهای خود داشته باشند. فیزیوتراپیست ها می توانند به ارائه و آموزش مراقبت مناسب از پا به این بیماران کمک کنند تا از مشکلات بعدی در مسیر جلوگیری کنند.

با افزایش سن، افراد ممکن است به آرتریت یا پوکی استخوان مبتلا شوند یا نیاز به تعویض مفصل داشته باشند. فیزیوتراپیست ها در کمک به بهبودی بیماران پس از تعویض مفصل و مدیریت شرایط آرتروز یا پوکی استخوان به صورت محافظه کارانه متخصص هستند.

فیزیوتراپی می تواند درمان تخصصی برای: بی اختیاری روده، سرطان سینه، یبوست، فیبرومیالژیا، لنف ادم، سلامت لگن مردان، درد لگن، و بی اختیاری ادرار را ارائه دهد.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی دکتر نصیری – فیزیوتراپی پونک – فیزیوتراپر در شهر زیبا – بیوفیدبک تراپی – لیزر پرتوان – لیزر درمانی