فیزیوتراپی پس از جراحی

مزایای بیوفیدبک
مزایای بیوفیدبک
آگوست 23, 2022
درمان فلج صورت
درمان فلج صورت
آگوست 31, 2022
فیزیوتراپی پس از جراحی

فیزیوتراپی پس از جراحی

فیزیوتراپی پس از جراحی می تواند به شما کمک کند سریعتر به زندگی خود بازگردید و عملکرد حرکتی خود را بازیابی کنید.

مواجهه با جراحی می تواند کمی ترسناک باشد. نه تنها مطمئن نیستید که خود عمل چگونه پیش خواهد رفت، بلکه ممکن است در مورد اینکه پس از از بین رفتن بیهوشی چه انتظاری داشته باشید، اطمینان نداشته نباشید.

خوشبختانه، فیزیوتراپیست ما می تواند شما را از طریق روند بهبودی دقیق جراحی شما راهنمایی کند.

استراتژی‌های مراقبتی نوآورانه ما در فیزیوتراپی دکتر نصیری (بهترین فیزیوتراپی غرب تهران) به شما کمک می‌کند تسکین سریعی پیدا کنید. برای تعیین وقت مشاوره امروز تماس بگیرید.

در اولین جلسه شما، فیزیوتراپیست توانایی های حرکتی فعلی شما را ارزیابی کرده و در مورد روش جراحی شما بحث خواهد کرد. آنها سپس قرار ملاقات های توانبخشی پس از جراحی شما را به گونه ای برنامه ریزی می کنند که برای اهداف و روش شما مناسب باشد.

فیزیوتراپی برای به حداکثر رساندن نتایج جراحی ضروری است. توانبخشی زودهنگام بعد از عمل جراحی بر بازیابی تحرک، قدرت، انعطاف پذیری و کاهش درد تمرکز دارد.

فیزیوتراپیست های ما تجربه زیادی در ارزیابی و درمان پس از جراحی برای بهبودی بهینه دارند.

برخی از روش های جراحی متداول که ما آنها را توانبخشی می کنیم عبارتند از:

جراحی زانو همچون تعویض کامل و جزئی زانو، آرتروسکوپی زانو (ترمیم و برداشتن منیسک)، بازسازی ACL
جراحی های شانه همچون ترمیم روتاتور کاف، تثبیت قدامی، تعویض شانه
عمل های کمر – دیسککتومی، فیوژن ستون فقرات
جراحی های مچ پا – فیوژن مچ پا، بازسازی، برداشتن شل بدن
جراحی مچ دست همچون جراحی سندرم تونل کارپال
جراحی ترمیم عضله دوسر بازو

جراحی های مفصل لگن و ران مانند آرتروسکوپی مفصل ران، تعویض کامل مفصل ران، بازسازی سطح مفصل ران

فواید فیزیوتراپی پس از جراحی

کاهش بافت اسکار ناشی از جراحی
جراحی و بافت اسکار باهم همراه هستند. هر زمان که جراح مجبور است لایه‌هایی از پوست، بافت چربی، بافت همبند و ماهیچه‌ها را برش دهد، باید آنها را نیز ترمیم کند.

در فرآیندی که بدن آنچه را که جراح شروع کرده به پایان می رساند، بافت اسکار تشکیل می شود. بافت اسکار از التهاب و تحریک اطراف مفاصل، ماهیچه‌ها، تاندون‌ها و رباط‌ها تشکیل می‌شود و حرکت آن ناحیه را دشوار می‌کند.

هنگامی که بافت اسکار تشکیل شد، شکستن آن دشوار و دردناک است. هر چه زودتر فیزیوتراپیست بتواند به ایجاد حرکت در ناحیه ای که تحت تأثیر جراحی قرار گرفته است کمک کند، بافت اسکار کمتری ایجاد می شود و فرد در طول بهبودی درد کمتری خواهد داشت.

اگرچه فیزیوتراپی اغلب بلافاصله پس از جراحی ناراحت کننده است، اما مزایای فوق العاده ای دارد که نمی توان آن ها را نادیده گرفت.

حرکت ایمن و راحت، در اسرع وقت
فیزیوتراپیست اغلب طی ۲۴ ساعت پس از جراحی، روند درمانی را آغاز می کند. مطالعات متعدد نشان داده است که بیمارانی که بلافاصله پس از جراحی در حال حرکت هستند نسبت به افرادی که قبل از توانبخشی اجازه استراحت و بهبودی دارند، زمان بهبودی سریع‌تری دارند. بیمارانی که تعویض مفصل زانو یا مفصل ران انجام می دهند باید در عرض ۲۴ ساعت بایستند و راه بروند.

بیمارانی که در نواحی دیگر بدن جراحی می‌کنند، اغلب حتی قبل از جراحی به فیزیوتراپیست ارجاع داده می‌شوند، بنابراین می‌توانند به محض مرخص شدن از بیمارستان، درمان را شروع کنند. هرچه زودتر توانبخشی پس از جراحی را شروع کنید، بهبودی سریعتر و نتیجه بهتری خواهید داشت.

 

 

کلمات مرتبط :

بهترین فیزیوتراپی غرب تهران – فزیوتراپی در شهران – فیزیوتراپی در جنت آباد – مرکز فیزیوتراپی در غرب تهران – کلینیک فیزیوتراپی در شاهین شمالی – فیزیوتراپی با بیمه تامین اجتماعی