فیزیوتراپی پس از جراحی تعویض مفصل زانو

فیزیوتراپی تخصصی در سردرد
فیزیوتراپی تخصصی در سردرد
می 31, 2022
فیزیوتراپی تخصصی آسیبهای ورزشی
فیزیوتراپی تخصصی آسیبهای ورزشی
ژوئن 5, 2022
فیزیوتراپی پس از جراحی تعویض مفصل زانو

فیزیوتراپی پس از جراحی تعویض مفصل زانو

فیزیوتراپی پس از جراحی تعویض مفصل زانو در همان روز جراحی برای بیماران تعویض مفصل توصیه می شود تا بیماران هرچه سریع تر قدرت و تحرک خود را بازیابند.

افرادی که تحت عمل جراحی تعویض مفصل ران و زانو قرار می گیرند باید در همان روز یا ظرف ۲۴ ساعت پس از عمل، خدمات توانبخشی را دریافت کنند.

به طور خاص توانبخشی قبل از عمل برای افرادی که تحت تعویض مفصل ران یا زانو قرار می‌گیرند، توصیه می شود که باید شامل توصیه‌های ورزشی قبل و بعد از جراحی و همچنین راهنمایی در مورد انتخاب‌های سبک زندگی، مانند مدیریت وزن و ترک سیگار باشد.

توانبخشی زودهنگام منجر به نتایج بهتری می شود

بیماران تعویض مفصل باید توانبخشی زودهنگام را دریافت کنند، که در حالت ایده آل باید در همان روز جراحی آنها باشد.

فیزیوتراپی پس از جراحی تعویض مفصل زانو

فیزیوتراپی بخش مهمی از روند بهبودی است که شما باید آن را به عنوان یک نیاز پس از جراحی انجام دهید. شما باید تمرینات توانبخشی را در برنامه خود بگنجانید و این به شما کمک می کند تا در اسرع وقت راه بروید، از پله ها بالا بروید و به سایر فعالیت های عادی خود بازگردید.

تمرینات توانبخشی بسیار مفید هستند زیرا به شما کمک می کنند تا حرکت طبیعی مفاصل خود را بازیابی کنید، قدرت در مفاصل و نواحی اطراف ایجاد کنید، درد و تورم را کاهش دهید و حتی به بهبود گردش خون کمک کنید.

شروع فیزیوتراپی بلافاصله پس از جراحی

شما می توانید فیزیوتراپی خود را پس از یک یا دو روز پس از انجام عمل جراحی شروع کنید. در ابتدا ممکن است برای پیاده روی چند قدم به کمک نیاز داشته باشید. یک فیزیوتراپیست چند تمرین ساده را به شما نشان می دهد که باید بلافاصله شروع به انجام آنها کنید. این تمرینات بسیار ایمن هستند و مزایای متعددی مانند تقویت پا، بازگرداندن حرکت زانو و همچنین کمک به شما برای راه رفتن روی زانوی جدید را برای شما به ارمغان می آورد.

معمولاً فرد باید حدود سه روز پس از جراحی در بیمارستان باشد. پس از ترخیص از بیمارستان، می توانید به یک مرکز توانبخشی مراجعه کنید. این مرکز جلسات فیزیوتراپی را به مدت شش روز به مدت چند هفته به شما ارائه می دهد. فیزیوتراپی و تمرینات خانگی نیز مفید است، البته به شرطی که آن را به درستی انجام دهید. شما به مدت ۴ تا ۶ هفته به فیزیوتراپی در منزل برای چند روز در هفته نیاز خواهید داشت.

در دو روز اول، پس از جراحی، فیزیوتراپیست شما را راهنمایی می کند که چگونه باید از رختخواب خارج شوید. برای برداشتن چند قدم ممکن است مجبور شوید از واکر استفاده کنید. فیزیوتراپیست نیز با انجام چند تمرین کنار تخت به شما کمک می کند. این تمرینات به شما کمک می کند تا عضلات ران خود را سفت کنید. برنامه روز دوم شما از شما می خواهد که به انجام تمرینات برای تقویت عضلاتی که از زانو حمایت می کنند ادامه دهید. شما باید خم کردن و صاف کردن زانوهای خود را تمرین کنید.

هنگامی که از بیمارستان مرخص می شوید، باید تا حد امکان به انجام فیزیوتراپی ادامه دهید. با کمک، می توانید از چند پله نیز بالا بروید. به تدریج، می توانید تمرینات خود را افزایش دهید زیرا زانوی شما روز به روز قوی تر می شود.

پس از اتمام ۴ هفته، فیزیوتراپیست به شما پیشنهاد می کند که وزنه های سبکی را برای افزایش مقاومت اضافه کنید. به شدت توصیه می شود که برنامه تمرینی خود را حداقل تا ۲ ماه پس از جراحی حفظ کنید.

با افزایش تدریجی سطح استقامت خود، باید تمرینات تقویتی بیشتری را به تدریج اضافه کنید. برنامه ورزش باید ۲۰ تا ۳۰ دقیقه برای حدود دو تا سه بار در روز یا طبق توصیه پزشک باشد. همچنین باید در ابتدا حدود ۵ دقیقه پیاده روی را شروع کنید و سپس چند بار در روز زمان پیاده روی خود را به حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه افزایش دهید.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی پس از جراحی تعویض مفصل زانو – فیزیوتراپی بعد از جراحی تعویض مفصل – توانبخشی پس از جراحی تعویض مفصل – فیزیوتراپی در اکباتان – فیزیوتراپی در شاهین شمالی