فیزیوتراپی پس از تعویض مفصل

فیزیوتراپی برای بیماری پارکینسون
فیزیوتراپی برای بیماری پارکینسون
جولای 9, 2022
فتق دیسک کمر
فتق دیسک کمر
جولای 10, 2022
فیزیوتراپی پس از تعویض مفصل

فیزیوتراپی پس از تعویض مفصل

فیزیوتراپی پس از تعویض مفصل برای کمک به تسریع بهبودی ، بازیابی قدرت و تحرک مفصل و تطابق هرچه سریع تر با مفصل مصنوعی از اهمیت زیادی برخوردار است.

جراحی تعویض مفصل امروزه یکی از روشهای رایج جراحی است که برای کمک به درمان درد و دیگر مشکلات بیمارانی که دچار تخریب شدید مفصل شده اند انجام می گیرد ، جراحی تعویض مفصل اغلب برای مفاصل زانو و لگن انجام می گیرد و توانبخشی پس از جراحی ضروری است.

فیزیوتراپی و ورزش منظم برای بازگرداندن قدرت و تحرک به زانو و بازگشت تدریجی به فعالیت های روزمره برای بهبودی کامل شما پس از تعویض مفصل مهم است. جراح ارتوپد و فیزیوتراپیست شما ممکن است توصیه کند که روزانه ۲۰ تا ۳۰ دقیقه یا حتی ۲ تا ۳ بار در روز ورزش کنید.

تمرینات ورزشی که فیزیوتراپیست برای بیماران پس از تعویض مفصل آموزش می دهد به افزایش گردش خون در پاها کمک می کند که برای جلوگیری از لخته شدن خون مهم است. آنها همچنین به تقویت عضلات و بهبود حرکت مفصل کمک می کنند.

فواید فیزیوتراپی پس از تعویض مفصل

کاهش درد

در ابتدا هنگام ورزش مفصل حساس می شود، اما به محض اینکه زخم شروع به بهبودی کرد، ورزش به شما کمک می کند تا درد کمتری داشته باشید. ورزش ماهیچه های جدید را تشویق می کند تا رشد کنند و همچنین جریان خون و اکسیژن را در سراسر بدن پخش می کند. این امر بازیابی را تسهیل می‌کند و به مفصل کمک می کند تا هرچه سریع تر با شرایط ایجاد شده تطابق پیدا کند.

افزایش احتمال موفقیت آمیز بودن جراحی

شما باید به استفاده از اندام جدید خود عادت کنید و رشد عضلانی اطراف ناحیه آسیب دیده را تشویق کنید. تمرینات ورزشی که توسط فیزیوتراپیست برای شما در نظر گرفته می شود شانس بهبودی پس از این جراحی و موفقیت جراحی تعویض مفصل را تا حد زیادی افزایش می دهد.

هماهنگی بهتر

فیزیوتراپی به بیماران پس از جراحی تعویض مفصل کمک می کند تا با شرایط جدید و مفصل جدید نطابق پیدا کرده و بتوانند از مفصل مصنوعی مانند مفصل طبیعی و سالم استفاده کنند.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی پس از تعویض مفصل – فیزیوتراپی پس از جراحی تعویض زانو – فیزیوتراپی بعد از جراحی تعویض مفصل لگن – توانبخشی پس از جراحی – فیزیوتراپی در شهر زیبا – فیزیوتراپی در پونک – فیزیوتراپی در غرب تهران