فیزیوتراپی پارکینسون

فتق دیسک کمر
فتق دیسک کمر
جولای 10, 2022
درمان پارکینسون
درمان پارکینسون
جولای 14, 2022
فیزیوتراپی پارکینسون

فیزیوتراپی پارکینسون

فیزیوتراپی پارکینسون

بیماری پارکینسون می تواند علائم حرکتی و غیرحرکتی ایجاد کند و دارو می تواند با موفقیت به کاهش آنها کمک کند. همراه با دارو، فیزیوتراپی می تواند برای فرد مبتلا به بیماری پارکینسون، به ویژه برای علائم حرکتی مفید باشد.

توصیه می شود بلافاصله پس از تشخیص، کار را با یک فیزیوتراپ متخصص پارکینسون شروع کنید. یک فیزیوتراپیست برنامه‌ای را تنظیم می‌کند که برای هر فرد و مشکلات پارکینسون فردی او جواب می‌دهد. این می تواند شامل تمرینات کششی و دامنه حرکتی و همچنین کمک به مدیریت راه رفتن و تغییر وضعیت باشد. چنین فعالیت هایی می تواند به سفتی ماهیچه ها و مفاصل کمک کند و می تواند انعطاف پذیری و وضعیت بدن را بهبود بخشد و در نتیجه فعالیت های روزمره زندگی را بهبود بخشد.

فیزیوتراپی پارکینسون

ورزش و فعال ماندن نقش مهمی در زندگی خوب با بیماری پارکینسون (PD)، از تشخیص در طول دوره بیماری ایفا می کند. فیزیوتراپی به افراد مبتلا به PD کمک می کند تا حرکت کنند. در واقع، تحقیقات اخیر نشان می دهد که فیزیوتراپی از جمله تمرین راه رفتن و تعادل، تمرین مقاومتی و ورزش منظم – ممکن است به بهبود یا حفظ علائم PD کمک کند.

فیزیوتراپیست ها می توانند در تمام مراحل PD مفید باشند. اختلالات حرکتی در مراحل اولیه بیماری همیشه آشکار نیست. با انتخاب یک فیزیوتراپیست متخصص در بیماری های عصبی، آنها می توانند مشکلات حرکتی را زودتر و سریعتر پیدا کنند. در مورد ارزیابی اولیه فیزیوتراپی با پزشک خود صحبت کنید و سپس به ارزیابی مجدد روتین ادامه دهید.

بر اساس نتایج تحقیقات انجام شده در زمینه درمان و توانبخشی پارکینسون، افزایش فعالیت بدنی به حداقل ۲٫۵ ساعت در هفته می تواند پیشرفت علائم پارکینسون را کاهش دهد. بهترین شیوه ها شامل ارجاع زودهنگام به فیزیوتراپی و تشویق به ورزش به عنوان بخشی از درمان است.

یک فیزیوتراپیست به طور منحصر به فردی آموزش دیده است تا یک برنامه ورزشی را طراحی کند که آسیب های حرکتی خاص را هدف قرار دهد. فیزیوتراپیست ها همچنین فرصتی برای ارائه بازخورد مستقیم و مکرر دارند تا به شما کمک کنند تا از نحوه انجام تمرینات موثر و ایمن آگاه شوید.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی پارکینسون – فیزیوتراپی در جنت آباد – فیزیوتراپی در غرب تهران – بهترین مرکز توانبخشی پارکینسون در غرب تهران