فیزیوتراپی شانه چیست؟

مزایای فیزیوتراپی
مزایای فیزیوتراپی
جولای 2, 2022
فیزیوتراپی برای درمان درد شانه
فیزیوتراپی برای درمان درد شانه
جولای 8, 2022
فیزیوتراپی شانه چیست؟

فیزیوتراپی شانه چیست؟

فیزیوتراپی شانه چیست؟

آیا از شانه درد رنج می برید که زندگی را دشوار می کند؟ آیا هنگام بلند کردن بازو، حمل وزنه یا خرید دردناک است یا اینکه شب ها شما را از خواب بیدار می کند؟

زمانی که از درد شانه رنج می برید، درمان درد شانه با فیزیوتراپی کمک کننده است. فیزیوتراپی به شما کمک می کند تا به فعالیت های عادی خود بازگردید، بنابراین دیگر از درد رنج نبرید.

درمان فیزیوتراپی در مراحل اولیه درد شانه درد ضروری است تا از پیچیده‌تر شدن وضعیت و رفع مشکل جلوگیری شود. بنابراین در رزرو نوبت فیزیوتراپی برای تشخیص و برنامه درمانی مناسب معطل نکنید و با متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی دکتر نصیری در غرب تهران تماس بگیرید.

ما به طور مرتب بیمارانی را می بینیم که برای کمک به دردشان و بازگرداندن حرکت به حالت عادی نیاز به درمان شانه درد دارند.

شانه مفصلی است که به دلیل دامنه حرکتی بسیار زیاد در معرض آسیب و سایش بیش از حد است. همچنین استراحت کردن یا تسکین درد دشوار است زیرا نیروی جاذبه بازو را به سمت پایین می کشد و همچنین ممکن است در شب روی آن دراز بکشید و باعث فشار و درد بیشتر شود! ممکن است مانع از رسیدن شما به پتانسیل خود در باشگاه شود یا فقط کارهای روزمره را دردناک و دشوار کند.

فیزیوتراپی شانه چیست؟

زمانی که فردی با مشکل شانه به فیزیوتراپی مراجعه می‌کند، اغلب می‌شنویم: «فکر می‌کردم خود به خود بهتر می‌شود». متأسفانه این مشکل اغلب بدون مداخله و درمان ادامه می یابد.

بدون درمان هدفمند شانه توسط فیزیوتراپی، مشکل می تواند به سرعت با از دست دادن سریع قدرت و ثبات عضلات اطراف شانه و تیغه شانه پیچیده تر شود. این می تواند باعث مشکلات ثانویه مانند گردن درد، سردرد یا شانه یخ زده شود.

جلسات اولیه فیزیوتراپی بر کاهش درد و استرس بر روی بافت‌های آسیب‌دیده با استفاده از تکنیک‌هایی مانند تیپینگ، ماساژ، تحرک مفصل، تمرین‌ها و توصیه‌هایی برای انجام تمرینات در منزل برای تشویق بهبود و جلوگیری از تشدید بیشتر بیماری متمرکز است.

درمان درد شانه با فیزیوتراپی

دلیل اینکه ممکن است تغییرات زیادی پس از آسیب شانه وجود داشته باشد، به دلیل نحوه نگه داشتن مفصل در جای خود است. برخلاف مفصل ران که یک مفصل گوی و کاسه ایمن است، شانه مفصلی بسیار سست و کم عمق است و برای نگه داشتن آن در موقعیت صحیح، بیشتر به عضلات و سایر بافت‌های «نرم» متکی است. هنگامی که درد یا اختلال در مفصل وجود دارد، آن عضلات مهم به دلیل عدم استفاده و درد ضعیف تر می شوند و کل مفصل دیگر به درستی پشتیبانی نمی شود.

هنگامی که درمان اولیه شانه درد به بهبود آسیب کمک کرد و شانه راحت تر شد، وقت آن است که روی هر گونه سفتی و ضعفی که ایجاد شده است کار کنید تا شانه در هر سطحی از تمرین که انجام می دهید حرکت کند و به درستی کار کند. در غیر این صورت، حتی اگر درد برطرف شود، شانه در برابر آسیب بیشتر یا استفاده بیش از حد آسیب پذیر است.

بسیار مهم است که فیزیوتراپیست یک معاینه گسترده و کامل از گردن، شانه و بازو انجام دهد تا دقیقاً تشخیص دهد که مشکل از کجا منشأ می گیرد. سپس آنها می توانند این بیماری را درمان کنند، نه فقط علائم را برای دستیابی به بهبودی کامل و طولانی مدت.

اهداف فیزیوتراپی شانه چیست؟

  • کاهش و از بین بردن درد
  • بهبود دامنه حرکتی مفصل شانه
  • کاهش خشکی و سفتی شانه
  • بهبود عملکرد شانه
  • تقویت شانه
  • بهبود خواب شبانه

 

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی شانه – درمان درد شانه با فیزیوتراپی – مرکز فیزیوتراپی تخصصی شانه – بهترین فیزیوتراپی غرب تهران – دکتر فیزیوتراپی در غرب تهران – فیزیوتراپی در ایت الله کاشانی