فیزیوتراپی شانه در غرب تهران

بیماری دیسک دژنراتیو
بیماری دیسک دژنراتیو
نوامبر 7, 2021
بهترین فیزیوتراپی در غرب تهران
بهترین فیزیوتراپی در غرب تهران
نوامبر 22, 2021
فیزیوتراپی شانه در غرب تهران

فیزیوتراپی شانه در غرب تهران

فیزیوتراپی شانه در غرب تهران

شانه های شما بخش پیچیده ای از بدن شما هستند، آنها انعطاف پذیرترین و متحرک ترین مفاصل شما هستند که از چندین استخوان، ماهیچه و تاندون تشکیل شده اند. آنها تحرک زیادی را برای شما فراهم می کنند و به شما این امکان را می دهند که بسیاری از وظایف روزانه خود را علاوه بر چندین رژیم ورزشی انجام دهید. با این حال، این بدان معناست که راه های زیادی وجود دارد که شانه ها می توانند آسیب ببینند و در نتیجه درد و عدم تحرک ایجاد شود.

درد شانه را می توان به دلایل مختلف تجربه کرد و چندین قدم وجود دارد که می توانید برای کاهش ناراحتی خود انجام دهید. فیزیوتراپی شانه یک روش طبیعی، آسان و موثر برای کاهش درد شانه است.

دلایل درد شانه

چندین دلیل زمینه ای وجود دارد که می تواند منجر به درد شانه شود. به عنوان مثال، آسیب یا ضربه ناگهانی به شانه ها می تواند باعث دردناک شدن شانه ها شود. حرکات تکراری همچنین می تواند باعث درد شانه شود، زیرا عضلات، مفاصل و تاندون های شما در حال حرکت بیش از حد هستند.

فیزیوتراپی شانه می تواند چندین بیماری خاص را که ممکن است به درد یا ناراحتی که در شانه خود احساس می کنید منجر شود، درمان کند. برخی از شایع ترین شرایطی که منجر به درد شانه می شود عبارتند از:

پارگی غضروف. هنگامی که غضروف پاره می شود، ممکن است تعدادی از علائم دردناک را تجربه کنید. ممکن است کاهش قدرت و دامنه حرکتی محدود در شانه آسیب دیده را تجربه کنید. همچنین ممکن است هنگام حرکت دادن بازوی خود به روش های خاصی دچار درد شوید. اگر از پارگی غضروف رنج می برید، فیزیوتراپی شانه می تواند تسکین دهنده باشد.

تاندونیت. تاندونیت زمانی رخ می دهد که تاندون تحریک یا ملتهب شود.

کشیدگی و رگ به رگ شدن. کشیدگی زمانی اتفاق می افتد که یک عضله یا تاندون بیش از حد کشیده شود یا پاره شود. رگ به رگ شدن زمانی اتفاق می افتد که رباط بیش از حد کشیده شود یا پاره شود. کشیدگی و رگ به رگ شدن می تواند منجر به درد مداوم شانه شود که ممکن است شرکت در ورزش یا حتی کارهای روزانه را دشوار کند. اگر کشیدگی یا رگ به رگ شدن جزئی باشد، گاهی اوقات می توان آن را در خانه یخ زد و با استراحت آن را بهبود داد. فشارهای شدیدتر و رگ به رگ شدن ها اغلب به درمان های فیزیوتراپی نیاز دارند.

بورسیت. بورسیت التهاب مفاصل است و کیسه های پر از مایع اطراف استخوان ها، ماهیچه ها و تاندون ها را تحت تاثیر قرار می دهد. اغلب در مناطقی از بدن که برای حرکات تکراری استفاده می شود، رخ می دهد. اگر بورسیت را تجربه می کنید، ممکن است در ناحیه آسیب دیده احساس سفتی یا درد داشته باشید که می تواند قرمز یا متورم شود. فیزیوتراپی می تواند به کاهش التهاب و همچنین علائم دردناک شما کمک کند.

شانه ی یخ زده. شانه منجمد یک وضعیت دردناک است که معمولاً پس از دوره‌های طولانی بی‌تحرکی رخ می‌دهد، مانند قرار گرفتن در یک زنجیر یا گچ گرفتن پس از آسیب. این وضعیت به مرور زمان بدتر می شود و در نتیجه درد و سفتی ایجاد می شود. معمولاً بعد از چند سال خودش را اصلاح می‌کند، اما فیزیوتراپی می‌تواند به تسکین شما در دوران نقاهت کمک کند. همچنین می تواند به سرعت بخشیدن به روند بازیابی کمک کند.

آرتروز. آرتریت یک بیماری مفصلی است که باعث درد و سفتی می شود. انواع مختلفی از آرتریت وجود دارد، اما شایع ترین آنها آرتروز و آرتریت روماتوئید است. استئوآرتریت زمانی اتفاق می افتد که غضروف بین استخوان های شما شروع به شکستن می کند و باعث ساییدگی استخوان ها می شود. آرتریت روماتوئید زمانی اتفاق می افتد که مفاصل متورم و ملتهب می شوند. برای هر دوی این شرایط، فیزیوتراپی می‌تواند باعث تسکین درد و بهبود تحرک شود.

فیزیوتراپی شانه

یک فیزیوتراپیست تلاش می کند تا علاوه بر تسکین درد و ناراحتی که احساس می کنید، انعطاف پذیری و دامنه حرکتی شما را بهبود بخشد. آنها ممکن است هر ترکیبی از روش های درمانی مانند درمان های سرد و گرم را برای کاهش درد و افزایش تحرک اجرا کنند. ماساژ درمانی برای کاهش فشار روی عضلات، مفاصل و تاندون‌ها؛ یا یک رژیم ورزشی برای تقویت حرکت و بهبودی ناحیه آسیب دیده. سایر روش های درمانی ممکن است شامل آب درمانی، اولتراسوند یا تحریک الکتریکی عصبی باشد.

هر نوع دردی که تجربه می کنید، یک فیزیوتراپیست آموزش دیده می تواند یک برنامه تخصصی برای درمان بیماری خاص شما ایجاد کند. ثابت شده است که فیزیوتراپی به چندین بیماری کمک می کند و در بسیاری از موارد نیاز به داروهای مضر و جراحی های تهاجمی را به طور کلی از بین برده است. 

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی شانه در غرب تهران – فیزیوتراپی خوب در غرب تهران – فیزیوتراپی خوب در شهران – فیزیوتراپی طرف قراداد با بانک ها – فیزیوتراپی طرف قراداد بیمه