فیزیوتراپی سردرد گردنی

سردرد گردنی
سردرد گردنی
فوریه 19, 2021
آرتروز گردن
آرتروز گردن
آوریل 15, 2021
فیزیوتراپی سردرد گردنی

فیزیوتراپی سردرد گردنی

فیزیوتراپی سردرد گردنی یکی از موثرترین روش ها در درمان این نوع سردردها است که در کلینیک فیزیوتراپی دکتر نصیری در غرب تهران به مراجعه کنندگان عزیز ارائه می شود.

این سردردها معمولا به دلیل بیماری یا آسیب در گردن و اجزای آن رخ می دهند و از آن جایی که فیزیوتراپی درمان اصلی مشکلات ارتوپد از جمله مشکلات مرتبط با گردن است می تواند به درمان این سردردها نیز کمک کند.

فیزیوتراپیست برای تشخیص عامل بروز سردرد گردنی ابتدا اقدام به معاینه دقیق بیمار و بررسی الگوهای درد در بیمار می پردازد تا عامل درد شناسایی و درمان بر اساس آن انجام بگیرد.

فیزیوتراپی بهترین روش در درمان سردردهای گردنی است که کمک زیادی به کاهش مشکلات بیمار می کند.

امروزه با افزایش شیوع استفاده از وسایلی همچون رایانه و گوشی تلفن همراه و استفاده ناصحیح از آن ها ریسک بروز مشکلات اسکلتی از جمله آسیب های گردن افزایش پیدا کرده که این شرایط ریسک بروز سردرد گردنی را نیز افزایش می دهند.

فیزیوتراپی سردرد گردنی

روش های فیزیوتراپی برای درمان این سردردها علاوه بر کمک به تسکین علائم ریسک بروز مجدد را کاهش می دهند.

فیزیوتراپیست برای کمک به بیمار از تکنیک های منوال تراپی ، تمرینات ورزشی و متد سوزن خشک از جمله راهکارهایی هستند که فیزیوتراپیست از آن ها برای کمک به بیمار بهره می برد.

قرار گرفتن گردن در وضعیت تحت فشار و به مدت طولانی یکی از مهم ترین عواملی است که ریسک بروز سردرد گردنی را به همراه دارد ، فیزیوتراپیست به بیمار می آموزد چگونه از گردن خود محافظت کرده تا کمتر به مشکلات این چنینی دچار شود.

تکنیک های درمان دستی تنشی و فشار را از روی ستون فقرات در ناحیه گردن برداشته و به کاهش احساس درد کمک کند.

درمان های دستی و تمینات ورزشی همچنین خشکی و سفتی عضلات و مهره های گردن را کاهش می دهنده و به افزایش دامنه حرکتی گردن کمک زیادی می کنند.

فیزیوتراپیست همچنین توصیه هایی در ارتباط با نحوه انجام صحیح فعالیت ها برای جلوگیری از وارد شدن فشار به گردن و بروز درد به بیمار خواهد داد.

تمرینات کششی و تقویتی که فیزیوتراپیست برای بیمار در نظر می گیرد با تقویت عضلات گردن به افزایش محافظت از ستون مهره های گردنی کمک کرده و ریسک بروز سردرد گردنی را کاهش می دهند.

تمرینات ورزشی گرفتگی و اسپاسم عضلانی را برطرف کرده و به شل شدن عضلات گردن کمک می کند.

متد سوزن خشک که توسط فیزیوتراپیست انجام می گیرد نیز می تواند به درمان سردرد گردنی کمک کند.

تمرینات فیزیوتراپی با هدف بهبود انعطاف پذیری ، افزایش قدرت و ثبات گردن و بهبود کنترل عصبی _ عضلانی توسط فیزیوتراپیست برای بیمار تنظیم و نحوه انجام آن ها به بیمار آموزش داده می شود.

تکنیک های درمان دستی فیزیوتراپی با آزاد سازی فاشیای سر و گردن و ماساژ بافت نرم به بهبود سردردهای ناشی از مشکلات مرتبط با ستون فقرات گردنی کمک می کند.

 

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی سردرد گردنی – درمان سردرد گردنی – فیزیوتراپی در غرب تهران – کلینیک فیزیوتراپی در غرب تهران – کلینیک فیزیوتراپی در جنت آباد – کلینیک فیزیوتراپی در پونک – فیزیوتراپی در شهرک نفت