فیزیوتراپی سالمندان چیست؟

مگنت ترابی پرتوان
مگنت تراپی پرتوان
دسامبر 5, 2022
فیزیوتراپی کف لگن
فیزیوتراپی کف لگن
دسامبر 11, 2022
فیزیوتراپی سالمندان چیست؟

فیزیوتراپی سالمندان چیست؟

فیزیوتراپی سالمندان چیست؟

با افزایش سن بدن ما، نیاز به درمان های مختلف برای کاهش درد و افزایش تحرک بیشتر می شود. مزایای فیزیوتراپی برای سالمندان عمیق است. 

فیزیوتراپی یک رویکرد عملی برای درمان توانبخشی است که به موجب آن فیزیوتراپیست از تکنیک های دستی برای کمک به بیمار در درمان خود استفاده می کند. این می تواند شامل کمک به کشش عمیق و سایر رویکردها باشد. برخی همچنین این ادعا را دارند که فیزیوتراپی عمدتاً درمانی مبتنی بر ورزش است. با وجود هر گونه اختلاف نظر احتمالی در مورد این موضوع، یک چیز مسلم این است که فیزیوتراپی مزایای زیادی برای سالمندان دارد.

فیزیوتراپیست ها در حوزه خود مهارت بالایی دارند و طیف وسیعی از درمان ها را برای بیماران خود اجرا می کنند. درست است که فیزیوتراپی مبتنی بر ورزش است، اما این درست است که می‌تواند روش‌های درمانی دیگری مانند درمان دستی، ماساژ و اولتراسوند را نیز در بر بگیرد. همه این روش ها با هم کار می کنند تا حداکثر میزان بهبودی را برای بیمار ایجاد کنند.

علاوه بر این، فیزیوتراپیست ها اغلب وظیفه دارند به بیماران خود قدرت دهند تا توانایی بدن برای خوددرمانی را افزایش دهند. فیزیوتراپیست ها در بسیاری از موارد به بیماران تمریناتی می دهند تا به تنهایی در خانه تمرین کنند و سلامت روزانه بیماران را ارتقاء دهند. اینها تنها بخشی از مزایای فیزیوتراپی برای سالمندان است که با آنها آشنا خواهید شد.

فواید فیزیوتراپی سالمندان چیست؟

همانطور که اشاره کردیم، فیزیوتراپیست ها از طیف وسیعی از ابزارها برای کمک به بیماری که از بیماری و درد مزمن رنج می برد، استفاده می کنند. فیزیوتراپی شامل درمان‌ های دستی مانند کشش ، رهاسازی بافت نرم و رهاسازی فاسیال می‌شود، هدف فیزیوتراپیست ها استفاده از ورزش برای تقویت عضلات، بهبود تعادل و کمک به هماهنگی است.

از مزایای فیزیوتراپی برای سالمندان می توان به پیشگیری از آسیب، تمرینات تنفسی سالم و استفاده از تنفس به عنوان یک تمرین منظم، بهبود انعطاف پذیری و کاهش درد حاد اشاره کرد. فیزیوتراپی می تواند به یک سالمند کمک کند تا ماهیچه های بدن خود را تقویت کند، که می تواند برای مشکلاتی مانند آرتریت بسیار مفید باشد. با تقویت ماهیچه ها، سالمندان نیز احتمال آسیب رساندن به خود را در آینده کاهش می دهند. بدن‌ های قوی‌ تر سریع‌تر بهبود می‌یابند، و همانطور که سالمندان به خوبی می‌دانند، آسیب‌ هایی مانند لغزش و افتادن می‌تواند عواقب تغییر دهنده زندگی داشته باشد.

فیزیوتراپی همچنین می تواند برای سالمندانی که با دردهای روزانه مانند گردن درد، آسیب های قدیمی، درد مفاصل و مشکلاتی مانند سندرم تونل کارپال زندگی می کنند، بسیار مفید باشد. بسیاری از مشکلات مزمن که در میان سالمندان رایج است را می توان به طور موثر با فیزیوتراپی به عنوان بخشی از یک برنامه پویای مراقبت های بهداشتی مدیریت کرد.

فیزیوتراپیست ها عمدتاً بیمارانی را با مشکلات کیفیت زندگی درمان می کنند.

برای بسیاری، شرایط مزمن و درد بخشی طبیعی از روند پیری است. برای برخی، ورزش و رژیم غذایی سالم برای جلوگیری از علائم کافی است، اما برای میلیون ها سالمند، فیزیوتراپی یکی از بهترین درمان های موجود برای بهبود کیفیت زندگی آنهاست.

متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی دکتر نصیری خدمات تخصصی فیزیوتراپی برای سالمندان را به این عزیزان ارائه می دهند.