فیزیوتراپی زانودرد

خار پاشنه پا
خار پاشنه پا
ژوئن 10, 2021
شاک ویو تراپی
شاک ویو تراپی در غرب تهران
ژوئن 17, 2021
فیزیوتراپی زانودرد

فیزیوتراپی زانودرد

فیزیوتراپی زانودرد بهترین روش درمان مشکلات مفصل زانو است که با مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی دکتر نصیری در غرب تهران می توانید از خدمات فیزیوتراپی با بالاترین کیفیت بهره مند شوید.

مفصل زانو یکی از پر تحرک مفاصل بدن است و از آنجایی که فشار ناشی از وزن نیز بر آن وارد می‌شود ریسک آسیب پذیری در این مفصل بسیار بالاست، این مفصل از اجزای مختلف تشکیل شده رباط ها ، تاندون ها ، عضلات و دیگر اجزای زانو در صورتی که دچار مشکل شوند علاوه بر بروز درد سبب بروز مشکلات حرکتی و ایجاد اختلال در عملکرد حرکتی مفصل زانو می شوند.

آسیب های مفصل زانو در افراد ورزشکار و همچنین افراد میانسال و سالمند نسبت به سایر افراد شوی بیشتری دارد، افرادی که دچار اضافه وزن نیز هستند به دلیل آنکه فشار زیادی بر مفصل زانوی آنها وارد می‌شود و مفصل توانایی تحمل وزن بالا را ندارد بیش از سایر بیش از سایر افراد در معرض ابتلا به آسیب های زانو از جمله آرتروز زانو قرار دارند.

فیزیوتراپی زانو با استفاده از متد ها و مدالیته های مختلف می تواند به درمان مشکلات مفصل زانو و بهبود شرایط حرکتی مفصل زانو کمک کند.

متخصصان ما در کلینیک فیزیوتراپی دکتر نصیری در غرب تهران ( فیزیوتراپی در منطقه ۵ ) با استفاده از به روزترین متدها و پیشرفته‌ترین تجهیزات خدمات فیزیوتراپی را به مراجعه کنندگان عزیز ارائه می دهند.

در اینجا به شایع ترین مشکلات مفصل زانو اشاره می کنیم:

آرتروز زانو

آرتروز زانو یکی از شایع ترین انواع آرتروز مفصلی است که ریسک بروز آن با افزایش سن بالاتر می‌رود افراد دارای اضافه وزن نیز در معرض خطر بالای ابتلا به آرتروز زانو قرار دارند این بیماری مفصلی شایع سبب بروز درد التهاب و محدود شدن حرکات مفصل مبتلا می شود به همین جهت افراد مبتلا به آرتروز زانو در انجام فعالیت هایی هم چون بالا و پایین رفتن از پله دچار مشکل می شوند این افراد همچنین به دلیل درد و ناراحتی مفصل زانو برای انجام فعالیت های خود دچار مشکل می شوند اگرچه آرتروز زانو درمان قطعی ندارد اما روش های فیزیوتراپی زانو می‌تواند شدت علائم را کاهش داد. متخصص فیزیوتراپی با ارائه برنامه تمرینی برای بیمار می تواند به تسکین علائم بیمار و بهبود عملکرد حرکتی زانو کمک کند.

پارگی رباط صلیبی زانو

از آسیب‌های ورزشی به خصوص در ورزشکاران نوشته های پر تحرک و پربرخورد مانند فوتبال است ، پارگی رباط صلیبی در صورتی که به طور کامل رخ دهد بعد نیازمند جراحی و پس از آن توانبخشی و فیزیوتراپی است و در موارد پارگی جزئی فیزیوتراپی می‌تواند توانبخشی بیمار و تصویر روند بهبودی کمک کند.

پارگی مینیسک زانو

این عارضه نیز از آسیب های شایع ورزشی است که سبب اختلال در عملکرد مفصل زانو می‌شود فیزیوتراپی زانو پس از آسیب دیدگی های مفصل زانو از جمله پارگی مینیسک زانو برای تسریع بهبودی و کاهش عوارض ناشی از آسیب ایجاد شده از اهمیت بالایی برخوردار است.

سایر آسیب های زانو

 • نرمی غضروف کشکک زانو
 • در رفتگی و پیچ خوردگی زانو
 • شکستگی استخوانهای زانو
 • ناهنجاری های زانو مانند زانوی ضربدری و زانوی پرانتزی

روش های فیزیوتراپی زانودرد

 • تمرینات ورزشی شامل تمرینات کششی برای افزایش دامنه حرکتی و تمرینات تقویتی برای تقویت عضلات زانو به منظور تسریع فرایند بهبودی برای کاهش عوارض آسیب‌دیدگی
 • تکنیک های درمان دستی یا همان منوال تراپی
 • لیزر درمانی با لیزر پرتوان و کم توان
 • الکتروتراپی
 • اولتراسوند تراپی
 • سوزن خشک
 • ماساژدرمانی
 • گرما و سرما درمانی
 • آب درمانی

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی زانودرد – فیزیوتراپی در منطقه ۵ – فیزیوتراپی در غرب تهران – فیزیوتراپی در صادقیه – فیزیوتراپی در اکباتان