فیزیوتراپی دیسک کمر

فیزیوتراپی در آسیبهای شانه
فیزیوتراپی در آسیبهای شانه
آوریل 6, 2022
فیزیوتراپی برای درد شانه
فیزیوتراپی برای درد شانه
آوریل 11, 2022
فیزیوتراپی دیسک کمر

فیزیوتراپی دیسک کمر

فیزیوتراپی دیسک کمر برای کمک به مدیریت علائم ناشی از فتق دیسک کمر و بهبود شرایط مبتلایان و جلوگیری از تشدید مشکل بیماران بسیار موثر است.

کمردرد ناشی از آسیب دیسک بین مهره ای تا حد زیادی شایع ترین تظاهرات کمردرد است که در کلینیک فیزیوتراپی دیده می شود. همچنین یکی از شایع ترین بیماری های ستون فقرات است که به اشتباه تشخیص داده می شود.

فتق دیسک زمانی ایجاد می شود که ترومای تجمعی (معمولاً در طی سالیان متمادی و احتمالاً در دوران کودکی شروع می شود) باعث می شود که مرکز داخلی و “نرم” دیسک بین مهره ای (هسته پالپوزوس) از بافت غضروف اطراف آن بیرون بزند (“فیبروز حلقوی”). هنگامی که این ماده بیرون زده دیسک داخلی باعث تحریک بافت های اطراف می شود (چه با فشرده سازی مستقیم یک ساختار یا با التهاب بعدی) که درد ایجاد می شود.

فیزیوتراپی دیسک کمر توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی دکتر نصیری با استفاده از تجهیزات پیشرفته فیزیوتراپی و بر اساس بروزترین متدهای درمانی ارائه می شود.

برآمدگی‌های حاد دیسک، (همچنین به‌عنوان آسیب‌های «شروع ناگهانی» یا «تروماتیک» دیسک شناخته می‌شوند) از انواعی هستند که به‌راحتی به درستی تشخیص داده می‌شوند. آنها شاید تظاهرات کلیشه ای کمردرد باشند. بیماران پس از شروع حاد و ناگهانی درد مراجعه می‌کنند و اغلب توصیف می‌کنند که وقتی اولین علائم اولیه خود را مشاهده کردند، به سمت خم شدن کمر (خم شدن به جلو) و چرخش (پیچش) حرکت کرده‌اند. بسیاری از بیماران توصیف می کنند که در آن زمان چیزی را بلند کرده اند، اگرچه همیشه اینطور نیست. این بیماران بیشتر با لیست و محدودیت مشخص در اکثر حرکات کمر مراجعه می کنند. آنها تشدید فشاری معمولی فتق دیسک را شرح می دهند – درد همراه با سرفه، عطسه، نشستن در حالت ایستاده و غیره. بسیاری از آنها هیچ علائم رادیکولار نخواهند داشت و چنین بیمارانی معمولاً به داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی و فیزیوتراپی دیسک کمر پاسخ می دهند. چنین بیمارانی تقریباً همیشه سابقه قابل توجهی از مشکلات «جزئی» کمر را در گذشته توصیف می‌کنند یا در واقع ممکن است علائم مشابهی را با دوره قبلی کمردرد تجربه کرده باشند.

آسیب شناسی دیسک با شروع التهابی تاخیری شایع ترین تظاهرات کمری است و معمولاً به اشتباه تشخیص داده می شود. بیماران با درد منتشرتر، شروع تدریجی علائم (به طور کلی بدون عارضه مسبب آشکار) مراجعه می کنند و اغلب (اگرچه به هیچ وجه همیشه) ارجاع رادیکولی به عضلات پایین یا ساق پا خواهند داشت. بسیاری از نشانه های “سیاتیک” نمونه‌هایی از این موضوع هستند. آنها معمولاً محدودیت حرکتی کمتری دارند و اغلب “بیدار شدن” را با علائمی که شب قبل از خواب نسبتاً بدون درد دارند توصیف می کنند. در هنگام سؤال، ممکن است توصیف کنند که یک روز قبل از شروع علائم خود، نوعی فعالیت بدنی غیرعادی انجام داده اند

فیزیوتراپی دیسک کمر

فیزیوتراپی به عنوان موثرترین روش در درمان دیسک کمر شناخته می شود که توسط متخصصان ما در بهترین کلینیک فیزیوتراپی غرب تهران ارائه می شود.

متخصصان ما ابتدا اثدام به ارزیابی دقیقی از شرایط بیماران کرده و پس از آن برنامه درمانی منحصر به هر بیمار را تنظیم می کنند که می تواند شامل تکنیک های درمان دستی ، کشش ستون فقرات ، مدالیته های ضددرد و تمرینات ورزشی باشد.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی دیسک کمر – بهترین درمان دیسک کمر – دلایل دیسک کمر – فیزیوتراپی کمردرد – فیزیوتراپی خوب در غرب تهران