فیزیوتراپی در آسیبهای شانه

فیزیوتراپی بعد از تعویض مفصل
فیزیوتراپی بعد از تعویض مفصل
مارس 31, 2022
فیزیوتراپی دیسک کمر
فیزیوتراپی دیسک کمر
آوریل 8, 2022
فیزیوتراپی در آسیبهای شانه

فیزیوتراپی در آسیبهای شانه

فیزیوتراپی در آسیبهای شانه برای کمک به تسکین درد و بهبود عامل زمینه ای به عنوان موثرترین روش درمان غیرجراحی شناخته می شود.

متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی دکتر نصیری خدمات فیزیوتراپی تخصصی شانه را برای کمک به درمان مشکلات و بیماریهای مفصل شانه ارائه می دهند.

فیزیوتراپی روشی موثر ، ایمن و غیرتهاجمی است که نیاز به مصرف داروهای شیمیایی و جراحی های غیرضروری را به حداقل می رساند.

فیزیوتراپی در آسیبهای شانه

شانه منجمد

شانه یخ زده اغلب تشخیصی است که برای افرادی که درد و سفتی در مفصل شانه خود دارند ارائه می شود.

فیزیوتراپی می تواند با کاهش درد، کشش و تحرک ملایم برخی از بافت های اطراف مفصل و کمک به شما در انجام برخی تمرینات کمک کند. فیزیوتراپیست شما همچنین ممکن است از طب سوزنی و تکنیک های تخصصی تیپینگ برای کاهش درد و حمایت از عضلات ظریف اطراف شانه و گردن استفاده کند.

درد اغلب می تواند به گردن، تیغه شانه، بازو و دست گسترش یابد زیرا شانه به درستی استفاده نمی شود. فیزیوتراپیست می تواند به تسکین درد و گرفتگی در آن نواحی نیز کمک کند.

در این عارضه کپسول اطراف مفصل شانه ضخیم و ملتهب می شود و به سرعت تبدیل به سفتی شدید و درد شانه می شود. حرکت بازو در موقعیت های عادی غیرممکن است ، حتی اگر شخص دیگری سعی کند کمک کند.

درد ، مشکل در خوابیدن ، ناتوانی در حرکات طبیعی شانه و بازو و دردناک شدن حرکات شانه برای انجام فعالیتهای روزمره از علائم این آسیب هستند.

آسیب روتاتور کاف

از آنجایی که شانه یک مفصل بسیار ناپایدار است، برای حمایت و تثبیت آن بیشتر به عضلات اطراف خود متکی است. این کار تا حدی توسط عضلات روتاتور کاف انجام می شود. هر عضله روتاتور کاف حرکت خاصی از شانه را انجام می دهد، بنابراین ارزیابی می تواند مشخص کند که کدام یک باعث ایجاد مشکل شده است.

احساس درد و ناراحتی در شانه و بازو ، ضعف در حرکات شانه ، عدم تقارن در شانه ، احساس ضعف در دست ها و ناتوانی در بالا بردن دست به بالای سر از مهم ترین علائم اسیب روتاتور کاف هستند.

فیزیوتراپی در آسیبهای شانه در درمان آسیبهای روتاتور ماف یک راهکار موثر است که درد را تسکین داده و به بهبود تحرک و قدرت عضلات شانه نیز کمک می کند.

فیزیوتراپیست همچنین به شما توصیه می کند که چه کاری را باید انجام دهید و چه کاری را نباید انجام دهید. در ابتدا درد را با تکنیک های بافت نرم و احتمالاً سوزن خشک کاهش می دهیم. ما ممکن است شانه را با تکنیک های نوار چسب حمایت کنیم.

ما تمریناتی را به شما ارائه خواهیم داد تا سعی کنید شانه را تا حد ممکن قوی و متحرک نگه دارید و در عین حال به عضله آسیب دیده اجازه بهبودی بدهید.

پس از شروع بهبودی، تمرینات خاصی برای تقویت عضله آسیب دیده به شما نشان داده می شود. تمرینات پایداری ممکن است برای تقویت عضلات بزرگتر کمربند شانه در اطراف تیغه شانه شما استفاده شود که فشار کمتری بر این عضلات چرخاننده کوچکتر وارد می کند و احتمال آسیب بیشتر را کاهش می دهد.

اگر نیاز به بازگشت به یک ورزش دارید، الگوهای حرکتی شما تجزیه و تحلیل می شود و تمرینات توانبخشی خاصی برای اصلاح هر گونه ایراد انجام می شود.

آرتروز شانه

آرتروز نوعی بیماری تخریبی مفاصل بدن است که به دلیل از بین رفتن تدریجی غضروف مفصلی رخ داده و سبب سایش استخوان ها بر روی هم و درد و محدودیت در حکات شاته می شود.

فیزیوتراپی در آسیبهای شانه اگرچه نمی تواند تخریب ایجاد شده را بهبود ببخشد اما می تواند به تسکین علائم و جلوگیری از پیشرفت غضروف مفصلی کمک کند.

متخصصان ما در بهترین فیزیوتراپی غرب تهران خدمات تخصصی فیزیوتراپی شانه را با بالاترین کیفیت و بر اساس متدهای درمانی روز دنیا ارائه می دهند.

فیزیوتراپی در سایر آسیبهای شانه

  • درمان سندرم گیرافتادگی شانه
  • دررفتگی شانه
  • شکستگی شانه
  • و …

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی در آسیبهای شانه – فیزیوتراپی شانه در غرب تهران – فیزیوتراپی شانه منجمد – فیزیوتراپی در شهران – فیزیوتراپی در شاهین شمالی