فیزیوتراپی درد شانه

درمان خار پاشنه با شاک ویوتراپی
درمان خار پاشنه با شاک ویوتراپی
مارس 3, 2022
مزایای کشش ستون فقرات
مزایای کشش ستون فقرات
مارس 8, 2022
فیزیوتراپی درد شانه

فیزیوتراپی درد شانه

فیزیوتراپی درد شانه برای درمان درد شانه در مراحل اولیه ضروری است تا از پیچیده‌تر شدن وضعیت و رفع مشکل جلوگیری شود.

شانه مفصلی است که به دلیل دامنه حرکتی بسیار زیاد در معرض آسیب و سایش بیش از حد است. همچنین استراحت یا کاهش درد دشوار است زیرا نیروی جاذبه بازو را به سمت پایین می کشد و همچنین ممکن است در شب روی آن دراز بکشید و باعث فشار و درد بیشتر شود. ممکن است مانع از رسیدن شما به پتانسیل خود در باشگاه شود یا فقط کارهای روزمره را دردناک و دشوار کند.

درد شانه می‌تواند باعث از دست دادن عملکرد کل بازو شود که بر فعالیت‌های روزانه شما تأثیر می‌گذارد، مانند ناتوانی در رساندن دست خود به دهان برای خوردن یا نوشیدن، لباس مناسب، رانندگی با ماشین، باغبانی و شرکت در سرگرمی‌های معمولی و ورزش.

فیزیوتراپیست های ما در کلینیک فیزیوتراپی دکتر نصیری (فیزیوتراپی در غرب تهران) در تشخیص، ارزیابی و درمان درد شانه، از جمله شناسایی علت زمینه ای بیماری شما، مجرب هستند. بنابراین، لازم نیست برای مدت نامحدودی از درد شانه رنج ببرید، درمان فیزیوتراپی درد شانه می تواند کمک کند.

هدف ما در کلینیک فیزیوتراپی در شاهین شمالی بازگرداندن عملکرد عادی روزانه شماست تا بتوانید فعالیت های تفریحی خود را ادامه دهید و به سر کار بازگردید.

بدون درمان مناسب شانه توسط فیزیوتراپی، مشکل می تواند به سرعت با از دست دادن سریع قدرت و ثبات عضلات اطراف شانه و تیغه شانه پیچیده تر شود. این می تواند باعث مشکلات ثانویه مانند گردن درد، سردرد یا شانه یخ زده شود.

جلسات اولیه فیزیوتراپی بر کاهش درد و استرس بر روی بافت‌های آسیب‌دیده با استفاده از تکنیک‌هایی مانند چسب زدن، ماساژ، تحرک مفصل، تمرین‌ها و توصیه‌هایی برای بردن شما به خانه برای تشویق بهبود و جلوگیری از تشدید بیشتر بیماری متمرکز است.

فیزیوتراپی درد شانه

دلیل اینکه ممکن است تغییرات زیادی پس از آسیب دیدگی شانه وجود داشته باشد، نحوه قرار گرفتن مفصل در محل خود است. برخلاف مفصل ران که یک مفصل گوی و کاسه ایمن است، شانه مفصلی بسیار شل و کم عمق است و برای نگه داشتن آن در موقعیت صحیح، بیشتر به عضلات و سایر بافت های «نرم» متکی است. هنگامی که درد یا اختلال در مفصل ایجاد می شود، آن عضلات مهم به دلیل عدم استفاده و درد ضعیف تر می شوند و کل مفصل دیگر به درستی پشتیبانی نمی شود.

هنگامی که درمان اولیه شانه به بهبود آسیب کمک کرد و علائم شانه تسکین پیدا کرد، وقت آن است که روی دامنه حرکتی شانه تمرکز کنید، در غیر این صورت، حتی اگر درد برطرف شود، شانه در برابر آسیب بیشتر یا استفاده بیش از حد آسیب پذیر است.

خدمات فیزیوتراپی شانه در کلینیک فیزیوتراپی در اکباتان

متخصصان ما در کلینیک فیزیوتراپی دکتر نصیری با توجه به شرایط هر بیمار از متدها و مدالیته های مختلفی برای درمان مشکلات شانه بهره می برند.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی شانه در جنت آباد – بهترین مرکز فیزیوتراپی ورزشی در غرب تهران – کلینیک فیزیوتراپی در شاهین شمالی – درمان درد شانه با فیزیوتراپی