فیزیوتراپی تخصصی در سردرد

کمردرد مکانیکی
کمردرد مکانیکی
می 31, 2022
فیزیوتراپی پس از جراحی تعویض مفصل زانو
فیزیوتراپی پس از جراحی تعویض مفصل زانو
ژوئن 1, 2022
فیزیوتراپی تخصصی در سردرد

فیزیوتراپی تخصصی در سردرد

فیزیوتراپی تخصصی در سردرد گردنی و سایر انواع سردرد به عنوان یک روش موثر شناخته می شود که توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی دکتر نصیری ارائه می شود.

سردرد می تواند برای بسیاری از افراد یک وضعیت دردناک و ناتوان کننده باشد. 

نگرانی در مورد منشأ سردردها، به ویژه برای سردردهایی که از بین نمی روند، کاملاً طبیعی است. سردرد یکی از شایع ترین دلایل مراجعه افراد به متخصص است. ثابت شده است که فیزیوتراپی یکی از موثرترین و کم خطرترین درمان‌ها برای سردردهای سرویکوژنیک است.

چهار نوع رایج سردرد عبارتند از:

 • سردرد تنشی
 • سردرد خوشه ای
 • سردرد سینوسی
 • میگرن

هر یک از این سردردها توزیع متفاوتی از درد دارند، اگرچه اغلب روی یکدیگر همپوشانی دارند. از بین این چهار سردرد، سردردهای تنشی شایع‌ترین هستند و بیش از ۷۰ درصد از همه سردردها از این نوع هستند.

محرک های زیادی وجود دارد که می تواند باعث ایجاد سردرد تنشی شود، از جمله:

 • استفاده بیش از حد از دارو
 • اضطراب و استرس
 • انقباض بیش از حد عضلانی
 • تمرکز طولانی مدت (مطالعه، رانندگی)
 • وضعیت بدنی ضعیف
 • پاسخ های عاطفی و مسائلی از جمله افسردگی
 • خستگی جسمانی

فیزیوتراپی تخصصی در سردرد راه حلی موثر در درمان انواع سردرد است که می تواند نیاز به مصرف داروهای شیمیایی را کاهش دهد.

دلایل سردرد

دلایل زیادی برای سردرد وجود دارد، از عدم تحمل غذایی و تغییرات هورمونی گرفته تا استرس و وضعیت بدنی نامناسب. مهم است که سردرد خود را به طور کامل با پزشک خود در میان بگذارید. اغلب بیماران سردرد خود را مبهم یا تصادفی در نظر می گیرند زیرا هیچ الگوی واضحی برای علائم آنها وجود ندارد. تکمیل یک فرم ارزیابی قبل از مشاوره مفید است زیرا به ترسیم تصویری از محرک ها و آنچه به کاهش علائم شما کمک می کند کمک می کند.

فیزیوتراپی تخصصی در سردرد

فیزیوتراپی مطمئناً می تواند به مدیریت علائم سردرد کمک کند. هدف از درمان، رسیدگی به تغییرات موقعیت و سفتی در قسمت فوقانی گردن، در نتیجه کاهش حساسیت ساقه مغز و کاهش سردرد است. پس از یک معاینه کامل، فیزیوتراپیست شما بهترین گزینه‌های درمانی ممکن را مورد بحث قرار می‌دهد و اطمینان حاصل می‌کند که می‌توانید درمان را به ایمن‌ترین و مؤثرترین راه ممکن پیش ببرید.

فیزیوتراپی می تواند به سردرد کمک کند، نشان داده شده است که درمان سفتی و تنش در مفاصل و عضلات به میگرن و سردردهای تنشی کمک می کند و نیاز به دارو را کاهش می دهد. اگر سردرد شما از گردن شما سرچشمه می گیرد (سردردهای سرویکوژنیک)، اینجاست که فیزیوتراپی واقعاً می تواند به عنوان یک گزینه درمانی موثر عمل کند.

درمان هر سردرد با ارزیابی متخصص و تشخیص افتراقی از منبع علائم شما شروع می شود. از این نقطه، درمان های زیادی وجود دارد که فیزیوتراپیست شما می تواند ارائه دهد.

متخصصان فیزیوتراپی برای درمان سردرد از تکنیک های درمان دستی ، کشش و ماساژ عضلات بهره می برند.

تکنیک سوزن خشک و تمرینات ورزشی نیز برای کمک به تسکین سردرد در بسیاری از بیماران موثر هستند.

تمرینات مخصوص سردرد بر روی عضلات خم کننده عمقی گردن تمرکز دارند. حالت دادن به این عضلات ضروری به بهبود وضعیت بدن و آموزش مجدد موقعیت بهینه سر و گردن کمک می کند. 

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی تخصصی در سردرد – درمان سردرد میگرنی با فیزیوتراپی – درمان سردرد گردنی با فیزیوتراپی