فیزیوتراپی بعد از جراحی

فیزیوتراپی سالمندان
فیزیوتراپی سالمندان
اکتبر 30, 2022
فیزیوتراپی برای سالمندان
فیزیوتراپی برای سالمندان
نوامبر 5, 2022
فیزیوتراپی بعد از جراحی

فیزیوتراپی بعد از جراحی

فیزیوتراپی بعد از جراحی برای تسریع بهبودی ، کاهش عوارض جراحی و بازگشت هرچه سریع تر به شرایط ایده آل در مرکز فیزیوتراپی دکتر نصیری در جنت آباد ارائه می شود.

انجام یک جراحی موفقیت آمیز به این معنا نیست که می توانید از یک زندگی سالم که قبل از ورود به سالن جراحی در آن زندگی می کردید لذت ببرید.

فیزیوتراپی پس از جراحی یک نوع فیزیوتراپی منحصر به فرد برای بیمارانی است که تحت جراحی های ارتوپدی قرار می گیرند. جراحان همچنین به بیماران توصیه می کنند برای دستیابی به نتایج بهتر جراحی، فیزیوتراپی منظم را پیگیری کنند.

فیزیوتراپی بعد از جراحی

فیزیوتراپی پس از چندین عمل جراحی از جمله جراحی قلب، قفسه سینه، ارتوپدی، عصبی و شکم ضروری است. پس از اتمام عمل جراحی توسط یک جراح ماهر، می توانید با کمک های فیزیوتراپیست خود زندگی سالمی داشته باشید.

فیزیوتراپی برای توانبخشی پس از جراحی برای هر کسی که جراحی کرده است یا درد، ضعف عضلانی، سفتی، کاهش تحرک، کاهش استقلال و تحمل ورزش کم را تجربه کرده است، مفید و البته ضروری است.

انجام هر جراحی می تواند بر وضعیت جسمی و روانی شما تأثیر بگذارد و شاید دلیلی برای اضطراب و ناامیدی باشد. معمولا افراد خسته می شوند و احساس فشار و ناامیدی می کنند. مراجعه به فیزیوتراپیست به شما کمک خواهد کرد. فیزیوتراپیست برنامه ورزشی کاملی را در اختیار شما قرار می دهد که به شما کمک می کند تا به اهداف کوتاه مدت و بلندمدت سلامت خود برسید و پتانسیل بهبودی خود را به حداکثر برسانید.

فیزیوتراپی بعد از جراحی چگونه به شما کمک خواهد کرد؟

متخصصان فیزیوتراپی طیف وسیعی از برنامه های فیزیوتراپی پس از جراحی را برای درمان و توانبخشی بیماران با توجه به شرایط سلامتی آن ها ارائه می دهند. دکتر فیزیوتراپی در جنت اباد شما را در هر مرحله از بهبودی راهنمایی و حمایت می کنند و شما را ناامید نمی کنند تا دچار اضطراب یا استرس شوید. برنامه خاص فیزیوترائی درد و تورم شما را کاهش می دهد و انعطاف پذیری، تحرک و قدرت شما را افزایش می دهد. شما را به فعالیت های روزانه خود باز می گرداند تا بتوانید از فعالیت های تفریحی و ورزشی لذت ببرید.

مزایای فیزیوتراپی

توانبخشی با فیزیوتراپی بلافاصله پس از جراحی در بیمارستان شروع می شود. با این حال، باید پس از ترخیص از بیمارستان نیز آن را ادامه دهید زیرا به شما کمک می کند تا بهبودی سریع تری داشته باشید. فیزیوتراپیست ها شما را تشویق می کنند که تمرینات خاصی را برای بازگرداندن انعطاف پذیری و تحرک خود انجام دهید. همچنین به بهبود مشکلات گردش خون و تنفس کمک می کند. درد را تسکین می دهد و ماهیچه های ضعیف شما را تقویت می کند. سفتی عضلات باعث درد می شود. ورزش و فیزیوتراپی باعث کشش عضلات و کاهش سفتی می شود. همچنین به شما کمک می کند تا قبل از جراحی به فعالیت های روزمره زندگی خود بازگردید. اضطراب و استرس را کاهش می دهد و اعتماد به نفس را ایجاد می کند.

۱٫ فیزیوتراپی در مرحله بهبودی اولیه
بلافاصله پس از از عمل جراحی شروع می شود تا بافت های شما بهبود یابد. در این مرحله، کاهش درد و تورم تمرکز اصلی متخصصان فیزیوتراپی در بهترین مرکز فیزیوتراپی غرب تهران است. فیزیوتراپیست ها درمان دستی ملایمی را برای بازگرداندن حرکت مفصل ارائه می دهند و به بیماران در راه رفتن زودهنگام کمک می کنند و برای آنها واکر یا عصا را با دستورالعمل استفاده تجویز می کنند. تمرینات ساده ای در این مرحله برای بازیابی عملکرد ماهیچه ها بدون ایجاد اختلال در روند بهبودی انجام می شود.

۲٫ فیزیوتراپی در فاز قدرت و دامنه حرکتی
پس از مرحله اولیه، مفاصل شما حرکت می کنند و از درد و تورم تسکین خواهید یافت. سپس مرحله قدرت و دامنه حرکت شروع می شود و تمرکز اصلی آن بهبود مکانیسم ها و قدرت بدن شما است. فیزیوتراپیست ها تمرینات قدرتی را در این مرحله در نظر می گیرند.

۳٫ فیزیوتراپی در مرحله ترمیم عملکردی
این مرحله نهایی فیزیوتراپی بعد از جراحی است که پس از به دست آوردن قدرت کافی برای تمرینات سخت و بازیابی حرکت مستقل شروع می شود. در این مرحله فیزیوتراپیست ها یک برنامه ورزشی برای شما آماده می کنند. این برنامه بسته به شرایط هر فرد متفاوت طراحی می شود تا بیمار با توجه به نیازها و اهداف خود برنامه توانبخشی را دریافت کند.

 

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی بعد از جراحی – فیزیوتراپی پس از تعویض مفصل زانو – بهترین فیزیوترائی غرب تهران