فیزیوتراپی بعد از تعویض مفصل

دررفتگی شانه
دررفتگی شانه
مارس 23, 2022
فیزیوتراپی در آسیبهای شانه
فیزیوتراپی در آسیبهای شانه
آوریل 6, 2022
فیزیوتراپی بعد از تعویض مفصل

فیزیوتراپی بعد از تعویض مفصل

فیزیوتراپی بعد از تعویض مفصل

فیزیوتراپی یکی از بخش های کلیدی بهبودی شماست. فیزیوتراپیست ها از ترکیبی از تمرینات، آموزش و مراقبت های عملی برای تقویت بدن شما استفاده می کنند، به شما یاد می دهند که چگونه از آسیب دیدگی جلوگیری کنید و به شما کمک می کند تا یاد بگیرید چگونه از زانوهای جدید خود استفاده کنید.

در هفته اول پس از جراحی، به طور منظم با فیزیوتراپیست ها کار خواهید کرد. فیزیوتراپیست یک برنامه درمانی شخصی ایجاد می کند، که معمولاً شامل حدود سه ماه ملاقات با فیزیوتراپیست شما است.

این سه ماه اول فیزیوتراپی پس از جراحی تعویض مفصل زانو برای آماده سازی شما برای بهبود موفقیت آمیز حیاتی است. و بسیاری از حرکاتی که یاد می گیرید در درازمدت برای حفظ احساس خوب مفصل شما مفید خواهند بود.

برنامه های درمانی برای هر بیمار منحصر به فرد است.

برنامه فیزیوتراپی بعد از تعویض مفصل

چند هفته اول پس از جراحی تعویض مفصل زانو، فیزیوتراپیست شما بر کمک به کاهش درد و احساس اطمینان بیشتر روی پاهایتان تمرکز خواهد کرد. با فیزیوتراپیست خود شروع به کار بر روی تمرینات تقویتی و انعطاف پذیری روزانه خواهید کرد. در این مدت، شما همچنین روی خم کردن زانوها، بلند شدن از حالت نشسته و راه رفتن کار خواهید کرد. به طور معمول، در این مرحله از فیزیوتراپی، می توانید زانوهای خود را با زاویه ۹۰ درجه خم کنید، زانوی خود را کاملاً صاف کنید و حداقل ۱۰ دقیقه متوالی راه بروید. می توانید انتظار داشته باشید که در این مرحله از بهبودی از وسایل کمکی مانند واکر، عصا یا سایر وسایل کمک حرکتی استفاده کنید. اما ممکن است بتوانید در سه یا چهار هفته از استفاده از یک وسیله حمایتی تر استفاده کنید و فقط به عصا یا هیچ نیازی نداشته باشید. اگر شغل کم تحرکی دارید، احتمالاً می توانید پس از چند هفته به سر کار بازگردید – از نیم روز شروع کنید و از آنجا پیشرفت کنید. اما از پزشک خود بپرسید که آیا سفر به محل کار و نشستن با زانوهای خم شده برای مدت طولانی قبل از بازگشت به برنامه کاری عادی برای شما بی خطر است یا خیر.

پس از حدود یک ماه، قدرت زانوی شما بهبود می یابد. به علاوه، با کاهش درد و تورم زانو احساس راحتی بیشتری خواهید کرد.بسته به نوع تعویض زانو و نحوه بهبودی شما، ممکن است کمتر یا اصلاً به وسایل کمکی خاصی نیاز نخواهید داشت. در طول این مرحله از فیزیوتراپی بعد از تعویض مفصل، فیزیوتراپ شما ممکن است فعالیت‌های کم‌ فشار بیشتری مانند شنا، دوچرخه‌سواری یا پیاده‌روی طولانی‌تر را معرفی کند. هدف این خواهد بود که استقامت خود را بهبود ببخشید تا بتوانید به فعالیت های معمولی روزانه بازگردید. در این مرحله، شما همچنین برای خم کردن زانوی خود تا ۱۲۰ درجه کار می کنید، شروع به بالا رفتن از پله ها می کنید و می توانید به فعالیت ها و کارهای سبک خانه برگردید.

دو ماه پس از بهبودی، احتمالاً متوجه خواهید شد که تحرک شما بسیار بیشتر از چند هفته اول پس از جراحی است. در این مرحله نهایی فیزیوتراپی، تمرینات شدیدتری را انجام خواهید داد که قدرت و تحرک شما را افزایش می دهد. این احتمالاً شامل تمرینات هوازی و قدرتی شدیدتر خواهد بود. اگر فعالیت‌هایی با تاثیر بالا دارید که از آن لذت می‌برید، فیزیوتراپ تکنیک‌هایی را نیز به شما آموزش می‌دهد تا آن فعالیت‌ها را اصلاح کنید تا بتوانید در حین بهبودی با خیال راحت از آن‌ها لذت ببرید.

۱۲ هفته پس از جراحی با زانوی جدید خود قوی‌تر و مطمئن‌تر حرکت می‌کنید، تعداد جلسات فیزیوتراپی حضوری ممکن است حدود ۱۲ هفته پس از جراحی کاهش یابد. اما شما باید تمرینات فیزیوتراپی خود را در خانه ادامه دهید.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی بعد از تعویض مفصل – توانبخشی پس از جراحی تعویض مفصل زانو – فیزیوتراپی پس از جراحی تعویض لگن – فیزیوتراپی خوب در غرب تهران – بهترین فیزیوتراپی غرب تهران – بهترین مرکز فیزیوتراپی در تهران