فیزیوتراپی برای سالمندان

فیزیوتراپی بعد از جراحی
فیزیوتراپی بعد از جراحی
نوامبر 2, 2022
مزایای مهم فیزیوتراپی
مزایای مهم فیزیوتراپی
نوامبر 24, 2022
فیزیوتراپی برای سالمندان

فیزیوتراپی برای سالمندان

فیزیوتراپی برای سالمندان با هدف کمک به بهبود شرایط سالمندان ، تخفیف عوارض ناشی از دوران سالمندی و در نهایت بهبود کیفیت زندگی سالمندان ارائه می شود.

مزایای فیزیوتراپی در سالمندان به خوبی ثابت شده است. با این حال بسیاری از مردم هنوز فکر می کنند که فیزیوتراپی فقط برای ورزشکارانی است که پس از مصدومیت بهبود می یابند. در واقع فیزیوتراپی به همان اندازه که روی ریکاوری و ترمیم متمرکز است، بر پیشگیری از آسیب و افزایش تحرک نیز متمرکز است.

افراد مسن ممکن است از طیف وسیعی از مسائل از جمله آرتروز مفاصل، کمردرد، درد مفاصل، سفتی عضلات، آسیب رباط، التهاب و عدم تحرک رنج ببرند. صدها موضوع مرتبط با پیری وجود دارد که می توان از طریق فیزیوتراپی به عنوان بخشی از یک رژیم سلامتی جامع از آنها پیشگیری، درمان یا مدیریت کرد. 

مزایای فیزیوتراپی برای سالمندان

درمان درد
درد گردن، کمر و سایر مفاصل اغلب نتیجه عضلات سفت یا ضعیف، محدودیت جریان خون و عدم تحرک است. فیزیوتراپی می تواند جریان خون، انعطاف پذیری، قدرت مرکزی و تحرک را افزایش دهد.

ورزش ایمن
ورزش برای افراد در هر سنی مهم است، اما همچنین می تواند برای افراد مسن، به ویژه افراد مبتلا به بیماری قلبی، پوکی استخوان یا سایر مشکلات رایج سلامتی، خطراتی ایجاد کند. فیزیو روشی عالی برای سالمندان است که تحت نظارت دقیق متخصصان سلامتی ورزش کنند – خطر آسیب های ناشی از ورزش را کاهش می دهد.

ایجاد قدرت و ثبات
لغزش و زمین خوردن در هر سنی خطرناک است، اما به ویژه برای سالمندان رایج و خطرناک است. فیزیوتراپی به افراد مسن کمک می کند تا بدون ترس از افتادن یا سر خوردن، قدرت و ثبات لازم را برای زندگی بر اساس شرایط خود ایجاد کنند.

گزینه درمانی غیر تهاجمی و غیر دارویی
یکی از مهم ترین مزایای فیزیوتراپی برای سالمندان است. فیزیوتراپی یک گزینه درمانی عالی غیر تهاجمی و غیر دارویی است. ایجاد قدرت و انعطاف‌پذیری به درمان طیف وسیعی از مسائل کمک می‌کند و همچنین از آسیب‌ها جلوگیری می‌کند (و در نتیجه از درمان‌ های تهاجمی که ممکن است نیاز داشته باشند جلوگیری می‌کند). گزینه های جراحی با افزایش سن افراد به طور فزاینده ای خطرناک می شوند، دور ماندن از میز درمان باید اولویت اصلی هر سالمندی باشد.

عامل دیگری که باید در نظر گرفت این است که داروهای ضد درد (حتی گزینه‌های بدون نسخه) گاهی اوقات می‌توانند با داروهای دیگر مصرف‌شده برای بیماری‌های مزمن تداخل داشته باشند. اجتناب از مصرف داروی اضافی یکی از ملاحظات مهم هر برنامه سلامت و تندرستی است.

قبل و بعد از جراحی
گاهی اوقات جراحی اجتناب ناپذیر است. فیزیوتراپی به بهبودی بعد از جراحی کمک می کند و می تواند قبل از جراحی قدرت بدن را افزایش دهد. هر نوع ورزش از ظرفیت قلب و عروق و گردش خون محافظت و افزایش می دهد. فیزیو پس از جراحی به بیماران کمک می کند تا قدرت و تحرک خود را بازیابی کنند.

مزایای سلامت روان
ورزش فواید سلامت روانی دارد. برای سالمندانی که ممکن است با دردهای جسمانی، سازگاری با دوران بازنشستگی یا تغییر در شیوه زندگی خود دست و پنجه نرم کنند، حفظ سلامت روانی به اندازه سلامت جسمانی مهم است. ورزش می تواند با ترشح اندورفین، اضطراب و افسردگی را کاهش دهد.

استقلال
همه این مزایا به یک جزء حیاتی زندگی سالمندان اضافه می شود: استقلال. حفظ استقلال کلید کیفیت زندگی، کرامت و شادی سالمندان است. فیزیوتراپی موثر شما را از روی صندلی چرخدار دور نگه می دارد و حتی برای مدت طولانی تری پشت فرمان خواهید ماند. این تفاوت بین زندگی شخصی و نیاز به مراقبت در خانه یا حتی زندگی در خانه سالمندان است. استقلال، تحرک و کیفیت زندگی، علاوه بر فواید مستقیم سلامت روانی که ورزش منظم ارائه می‌کند، مزایای زیادی برای سلامت روان دارد.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی سالمندان – فیزیوتراپی برای سالمندان – فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی در ستاری