فیزیوتراپی برای زانودرد

فیزیوتراپی بعد از جراحی ارتوپدی
فیزیوتراپی بعد از جراحی ارتوپدی
اکتبر 14, 2022
فیزیوتراپی سالمندان
فیزیوتراپی سالمندان
اکتبر 30, 2022
فیزیوتراپی برای زانودرد

فیزیوتراپی برای زانودرد

فیزیوتراپی برای زانودرد شامل ارزیابی پای آسیب دیده، از لگن تا پای شما است. فیزیوتراپیست شما را ارزیابی می کند و برای کمک به کاهش درد و بهبود تحرک، موثرترین راهکارها را برای درمان زانو درد در نظر می گیرد.

زانو درد را می توان در مراحل مختلف توصیف کرد:

حاد: شدیدترین درد. ۱-۷ روز پس از آسیب رخ می دهد. از R.I.C.E استفاده کنید (استراحت، یخ، فشرده سازی، ارتفاع) قبل از شروع فعالیت منظم.
تحت حاد: ۲-۶ هفته پس از آسیب. درد خفیف اما قابل توجه. برای کمک به بازیابی تحرک از دست رفته، از یک حرکت ملایم با زانو استفاده کنید.
مزمن: بیش از ۸-۱۲ هفته. وقت آن است که با یک متخصص فیزیوتراپی صحبت کنید و یک برنامه درمانی را شروع کنید.

محل زانو درد می تواند نشان دهنده محل آسیب زانو باشد، که به اطمینان از درمان مناسب کمک می کند. اگر علائم شدید یا در طول درمان افزایش یافت، با فیزیوتراپیست خود صحبت کنید.

جلوی زانو: مشکل احتمالی در ردیابی و موقعیت کلاهک زانو. تاندون های اطراف کاسه زانو و ساق پا ممکن است ملتهب و دردناک شوند و توانایی زانو زدن، راه رفتن از پله ها، دویدن یا پریدن را محدود کنند.
داخل زانو: بیشتر اوقات، این آسیب به منیسک داخلی یا رباط جانبی داخلی است. شما می توانید از طریق فعالیت های ورزشی، آرتروز زانو یا ساییدگی عمومی به آنها آسیب برسانید.
خارج از زانو: دلایل زیادی برای درد بیرون زانو وجود دارد. شما می توانید در اثر فعالیت های ورزشی، استرس ITB یا استرس تاندون های همسترینگ به آنها آسیب برسانید.
پشت زانو: درد احتمالاً به دلیل کشیدگی همسترینگ یا احتمالاً کیست زانو (تورم غیر طبیعی پشت مفصل زانو) است.

فیزیوتراپی برای زانودرد

هر درمانی باید متفاوت باشد و متناسب با علائم و شرایط شما تنظیم شود. در مرکز فیزیوتراپی دکتر نصیری (بهترین فیزیوتراپی غرب تهران) فیزیوتراپیست‌های ما برای درک موقعیت خاص شما وقت می‌گذارند و در هر جلسه روی رویکرد درمانی خاصی تمرکز می‌کنند تا شما را در سریع‌ ترین زمان ممکن بهبود بخشند.

درمان‌ ها شامل درمان بافت نرم، الکتروتراپی، ورزش، کشش و لیزر درمانی است اما محدود به آن نمی‌ شود.

معاینه اولیه و تعهد شما به درمان، مدت و دفعات برنامه درمانی ما را تعیین می کند. این طرح باید پیش رونده باشد و بر اساس نتایج با پیشرفت در درمان تغییر کند.

هنگام شروع فیزیوتراپی، تشخیص و درمان صحیح در ویزیت اولیه مهم است. فیزیوتراپیست شما اطلاعاتی در مورد تاریخچه مشکل، محرک ها و تاریخچه پزشکی و درمان های گذشته شما جمع آوری می کند.

پس از جمع‌ آوری اطلاعات اولیه، فیزیوتراپیست شما معاینه‌ ای را انجام می‌دهد و فاکتورهای مختلفی مانند ارزیابی راه رفتن، دامنه حرکت، قدرت، تعادل، تورم و هر آزمایش ویژه دیگری را که لازم بداند ارزیابی می‌کند.

بر اساس مشاهدات از معاینه، متخصص شما یک درمان شخصی فیزیوتراپی برای زانودرد را توصیه می کند. درمان‌ ها ممکن است هم در مطب و هم در خانه انجام شوند، مانند تمرینات زانو که می‌توانید در خانه انجام دهید تا کار انجام شده در مطب را تکمیل کنید.

ورزش ها به تقویت و بهبود تحرک زانوی شما کمک می کنند. ضروری است که با برنامه درمانی خود درگیر باشید و از تمرینات تجویز شده ای که ارائه دهنده شما توصیه می کند پیروی کنید.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی در جنت آباد – فیزیوتراپی ستاری – فیزیوتراپی در مخبری شمالی – فیزیوتراپی در شاهین شمالی – فیزیوتراپی پونک