فواید فیزیوتراپی

درمان خانگی زانودرد
درمان خانگی زانودرد
آگوست 10, 2022
مزایای بیوفیدبک
مزایای بیوفیدبک
آگوست 23, 2022
فواید فیزیوتراپی

فواید فیزیوتراپی

فواید فیزیوتراپی

فیزیوتراپی یک درمان بسیار موثر برای اختلالات، بیماری ها و آسیب های متعدد است. این درمان به بازیابی تحرک، حرکت و عملکرد قسمت های آسیب دیده بدن کمک می کند. فیزیوتراپی از روش های فیزیکی اثبات شده پزشکی و دانش عمیق در مورد نحوه عملکرد بدن انسان استفاده می کند.

متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی دکتر نصیری (بهترین فیزیوتراپی غرب تهران) خدمات تخصصی فیزیوتراپی را برای کمک به بهبود شرایط افرادی که نیازمند خدمات توانبخشی و فیزیوتراپی هستند را ارائه می دهند.

فواید فیزیوتراپی

مدیریت درد
فیزیوتراپی یک روش ثابت شده برای تسکین درد از طریق برنامه های ورزشی و تکنیک های درمانی الکتریکی مانند TENS، IFT و التراسوند است. تحرک بافت نرم همچنین یک تکنیک موثر برای بازگرداندن عملکرد طبیعی بدن و کاهش درد ناشی از شرایطی مانند رگ به رگ شدن عضلانی، تاندونیت و آرتریت روماتوئید (RA) است.

مدیریت آسیب های مرتبط با ورزش
فیزیوتراپیست ها می دانند که چگونه ورزش می تواند خطر ابتلا به بیماری های خاص مانند پارگی رباط صلیبی زانو (ACL)، آرنج گلف بازان، پارگی همسترینگ و موارد دیگر را افزایش دهد. بنابراین، آنها برای تشخیص و رفع مشکلات علامتی ناشی از چنین آسیب‌هایی، برنامه‌های درمانی شخصی‌سازی می‌کنند. ورزشکاران می توانند به غیر از آسیب های ورزشی از فیزیوتراپی برای تقویت عضلات بدن، افزایش گردش خون و بهبود تحرک استفاده کنند.

پیشگیری از آسیب
بهترین راه برای مقابله با درد ناشی از آسیب، محافظت از خود در برابر آسیب های احتمالی است. یکی از فواید فیزیوتراپی این است که استحکام استخوان ها و عضلات را افزایش می دهد و از این رو احتمال آسیب های فیزیکی شما را کاهش می دهد. همه افراد بدون توجه به قدرت عضلانی یا سطح آمادگی جسمانی می توانند از تکنیک های فیزیکی با کیفیت در هنگام کار یا ورزش بهره مند شوند.

بهبود وضعیت بدن
فیزیوتراپیست های خوب آموزش دیده می توانند به مشکلات وضعیت بدنی شما اشاره کرده و به شما در رفع آنها کمک کنند. به جای پرداختن به درد مزمن به عنوان یک راه حل کوتاه مدت، فیزیوتراپی به بیماران این امکان را می دهد که از وضعیت بدن خود در حین کار آگاهی بیشتری داشته باشند. ما به بیمارانی که چالش‌های وضعیت بدنی دارند، توصیه می‌کنیم که چگونه با تنظیم تنظیمات کاری یا استفاده از وسایل کمکی، هم ترازی بدن خود را بهبود بخشند.

بهبود سلامت زنان
فیزیوتراپی به زنان کمک می کند تا بارداری سالم و آرام تری داشته باشند. فیزیوتراپیست ها می دانند که تغییرات اساسی بدن در طول بارداری می تواند به طور قابل توجهی بر سلامت و سلامت عمومی مادر تأثیر بگذارد. فیزیوتراپی برای درمان چندین بیماری مانند اختلالات کف لگن، بی اختیاری روده، فیبرومیالژیا و … کاربرد دارد.

فیزیوتراپیست‌ها همچنین به بیماران کمک می‌کنند تا از طریق تمرینات درمانی قابل اجرا و یک برنامه اقدام روشن، درد را کاهش دهند. در اینجا برخی از علائم رایج وجود دارد که با فیزیوتراپی قابل درمان هستند.

  • درد دنده و سینه
  • درد عضلات و مفاصل
  • کمر درد
  • سردرد
  • گردن درد
  • بی تحرکی و سفت شدن مفاصل

 

کلمات مرتبط :

فواید فیزیوتراپی – فیزیوتراپی در غرب تهران – بهترین مرکز فیزیوتراپی در جنت اباد – فیزیوتراپی در شهران – فیزیوتراپی در پونک