سیستم فوق القایی درمانی (SIS)

فیزیوتراپی در درمان تورم
فیزیوتراپی در درمان تورم
جولای 29, 2022
فیزیوتراپی بعد از تعویض مفصل زانو
فیزیوتراپی بعد از تعویض مفصل زانو
آگوست 2, 2022
سیستم فوق القایی درمانی

سیستم فوق القایی درمانی

سیستم فوق القایی درمانی (SIS) مبتنی بر میدان الکترومغناطیسی با شدت بالا است که تأثیر مثبتی بر بافت انسان دارد. با سیستم فوق القایی می توانید درد را تسکین دهد، گرفتگی مفاصل را آزاد کند، از روند بهبود شکستگی حمایت کند، عضلات را آرام یا تقویت کنید.

سیستم فوق القایی با استفاده از اثرات شفابخش میدان الکترومغناطیسی با شدت بالا، درمان کاملی برای شرایط دردناک سیستم عصبی عضلانی و مفصلی-اسکلتی است و این امکان وجود دارد تا درمان بدون نیاز به تماس مستقیم با پوست و با در نظر گرفتن راحتی بیمار و درمانگر انجام شود.
این درمان مبتنی بر تعامل بین میدان الکترومغناطیسی با شدت بالا و بدن انسان است.

هنگامی که میدان الکترومغناطیسی توسط یک سیم پیچ قرار داده شده در اپلیکاتور ایجاد می شود، بافت عصبی عضلانی دپلاریزه شده و انقباض عضلانی رخ می دهد. با سیستم فوق القایی می توانید به طور موثری اختلالات مختلف سیستم عصبی عضلانی و اسکلتی و مفصلی را درمان کنید.

اثرات درمانی سیستم فوق القایی درمانی

تقویت عضلانی
انقباضات عضلانی در تقویت عضلات و گروه های ماهیچه ای ضعیف، و برای جلوگیری از آتروفی عضلانی استفاده می شود.

موبیلیزیشن مفصل
یکی دیگر از اثرات درمانی ناشی از سیستم فوق القایی، تحرک مفصل است که به دلیل انقباضات ماهیچه ای مکرر در ناحیه کپسول مفصلی رخ می دهد. این انقباض باعث جابجایی جزئی سطح مفصل در مقابل یکدیگر و در نتیجه رفع گرفتگی و بازیابی حرکت مفصل می شود.

درمان شکستگی
میدان الکترومغناطیسی با شدت بالا گردش خون را در ناحیه آسیب دیده افزایش می دهد و روند استخوانی شدن منطقه را با افزایش نشست کلسیم بهبود وتسریع می کند.

کاهش اسپاستیسیتی
سیستم فوق القایی به طور مثبت بر اختلالات اسپاستیسیتی تأثیر می گذارد. روش درمانی شامل مهار متقابل عضله اسپاستیک و تسهیل عضله آنتاگونیست است که منجر به کاهش اسپاسم می شود.مهار افزایش تون عضلانی از طریق تأثیر بر سیستم عصبی عضلانی در درمان اختلال حرکتی مرکزی، مانند سکته مغزی که در آن اسپاستیسیتی یا سفتی عصلانی رخ داده و مانع حرکت روان مفصل می شود.

تحریک و انقباض عضلانی بدون تماس
برهمکنش میدان الکترومغناطیسی با بافت عصبی عضلانی، منجر به دپلاریزاسیون عصبی و انقباضات عضلانی می شود. بر اساس فرکانس انتخابی تحریک، می توان به تسهیل یا تقویت عضلات دست یافت.

مزایای درمان سیستم فوق القایی درمانی

مزیت بزرگ استفاده از این دستگاه این است که می توان درمان را بدون نیاز به تماس مستقیم با پوست انجام داد. درمان را می توان حتی روی لباس نیز اعمال کرد.

 

مقالات مرتبط :

فیزیوتراپی چیست؟

لیزر پرتوان

مگنت تراپی