درمان زانودرد

زانودرد
زانودرد و دلایل آن
دسامبر 3, 2020
بیوفیدبک
بیوفیدبک در غرب تهران
ژانویه 1, 2021
درمان زانودرد

درمان زانودرد

درمان زانودرد بسته به عامل زمینه ای و بوجود آورنده درد با روش های مختلفی انجام می گیرد و با نظر پزشک و فیزیوتراپیست تعیین می شود.

زانودرد پس از کمردرد رایج ترین اختلال سیستم اسکلتی _ عضلانی بدن انسان است که ریسک بروز آن با افزایش سن و اضافه وزن افزایش پیدا می کند.

تشخیص عامل بروز زانودرد نقش مهمی در انتخاب بهترین روش درمان زانودرد دارد ، پزشک و فیزیوتراپیست برای تشخیص دقیق علاوهبر معاینه فیزیکی از روش های تصویربرداری پزشکی همچون رادیوگرافی و ام آر نیز بهره برده و بر اساس نتایج بدست آمده بهترین روش درمانی را اتخاذ می کند.

دلایل زانودرد

آرتروز زانو

آرتروز شایع ترین بیماری تخریبی مفاصل بدن است و ریسک بروز آن در مفصل زانو بیش از سایر مفاصل بدن است ، چراکه مفصل زانو تحرک بالایی دارد و فشار ناشی از وزن نیز بر آن وارد می شود.

احساس درد و التهاب در زانو ، کاهش دامنه حرکتی آن و ضعیف شدن زانو از مهم ترین علائم آرتروز زانو هستند.

پارگی رباط صلیبی زانو

از شایع ترین آسیب های روزشی مفصل زانو است که اغلب در ورزشکاران رشته های پرتحرک و پربرخورد رخ می دهد.

این آسیب سبب درد شدید در زانو و ناتوانی در حرکت دادن و انداختن وزن بر روی زانو می شود.

پارگی مینیسک زانو

مینیسک مفصل زانو وظیفه جذب شوک های وارده به مفصل زانو و لغزنده کردن مفصل زانو را نیز به عهده دارند و پارگی مینیسک زانو منجر به بی ثباتی زانو می شود.

مینیسک زانو بافتی از جنس غضروف است که مانند بالش بین استخوان ران و استخوان ساق پا قرار دارد و امکان آسیب آن در حین انجام فعالیت‌ مفصل زانو که با فشار یا چرخش همراه است، وجود دارد.

نرمی غضروف کشکک زانو

نرمی غضروف کشکک زانو یا کندرومالاسی کشکک یکی از شایع ترین مشکلات زانو با منشا غیر ضربه ای است.

نرم شدن غضروف مفصلی پتلا موجب بروز درد زانو در قسمت جلویی آن می شود.

درمان زانودرد

همانطور که گفته شد درمان بر اساس عامل زمینه ای متفاوت است.

فیزیوتراپی زانو موثرترین روش درمان غیرجراحی مشکلات مفصل زانو است که با مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی دکتر نصیری ( فیزیوتراپی در غرب تهران ) می توانید از آن بهره مند شوید.

فیزیوتراپیست با توجه به مشکل بیمار از متدها و مدالیته های مختلفی همچون تکنیک های درمان دستی ، لیزر پرتوان ، الکتروتراپی ، شاک ویو تراپی و … بهره می برد.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی زانو – دکتر فیزیوتراپی – فیزیوتراپی زانودرد – فیزیوتراپی در غرب تهران – فیزیوتراپی در جنت آباد – فیزیوتراپی در شاهین شمالی