درمان دیسک کمر با لیزر پرتوان

تنگی کانال نخاعی
تنگی کانال نخاعی
می 20, 2020
اسکن کف پا
اسکن کف پا
ژوئن 30, 2020
درمان دیسک کمر با لیزر پرتوان

درمان دیسک کمر با لیزر پرتوان یکی از روش های نوین درمان دیسک کمر است که امروزه در بسیاری از کلینیک های فیزیوتراپی مورد استفاده قرار می گیرد.

لیزر پرتوان در بسیاری از مبتلایان به دیسک کمر می تواند به کاهش درد و التهاب کمک کند و علاوه بر کمک به تسریع روند بهبودی در جلوگیری از پیشرفت بیماری و عوارض ناشی از آن نیز موثر است.

دیسک کمر یا بطور کامل بیرون زدگی دیسک کمر عارضه ای است که با بیرون زدگی قسمت داخلی نرم و ژلاتینی مانند درون دیسک مشخص می شود.

آزادشدن مواد شیمیایی در طی این بیماری سبب بروز التهاب در این ناحیه و بروز مشکلاتی برای فرد می شود.

فشار ناشی از قسمت بیرون زده دیسک بر روی ریشه های نخاعی نیز از جمله عواملی است که سبب بروز درد و ضعف و بی حسی اندام ها می شود.

درمان دیسک کمر با لیزر پرتوان به افرادی که دچار این عارضه شده اند کمک می کند تا با کاهش احساس درد بتوانند تمرینات فیزیوتراپی دیسک کمر را که نقش موثری در درمان این بیماری دارد پیگیری کنند.

تعداد جلسات درمان دیسک کمر با لیزر پرتوان بسته به شدت آسیب و شرایط هر فرد متفاوت است اما حداقل به ۶ تا ۸ جلسه درمانی نیاز است تا تاثیرات درمانی برای بیمار قابل لمس باشد.

لیزر پرتوان یکی از مدالیته های مورد استفاده در فیزیوتراپی دیسک کمر برای درمان این بیماری است و اغلب در کنار سایر روش های فیزیوتراپی همچون درمان های دستی و تمرینات ورزشی برای بیمار انجام می گیرد.

احساس درد در کمر و انتشار آن به اندام های تحتانی و پاها ، ضعف و بی حسی کمر و اندام های تحتانی ، گزگز کردن و سوزن سوزن شدن اندام ها و کاهش قدرت اندام های تحتانی از جمله عوارض دیسک کمر هستند که با لیزر پرتوان می توان به تسکین آن ها کمک کرد.

فواید لیزر پرتوان در درمان دیسک کمر

  • کمک به کاهش سریع درد و التهاب
  • جلوگیری از پیشرفت بیماری
  • کمک به تسریع روند بهبودی
  • کاهش عوارض ناشی از بیرون زدگی دیسک
  • غیرتهاجمی و ایمن
  • جلوگیری از انجام جراحی دیسک کمر ( در بسیاری از موارد )

هزینه درمان دیسک کمر با لیزر پرتوان

هزینه لیزر پرتوان برای درمان دیسک کمر بسته به تعداد جلسات درمانی ، نوع بیمه ، شرایط بیمار و نوع دستگاه لیزر متفاوت است.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی دیسک کمر – لیزر دیسک کمر – لیزر پرتوان دیسک کمر – لیزر پرتوان در غرب تهران – کلینیک لیزر درمانی در غرب تهران