درمان درد شانه

آسیب های شایع شانه
آسیب های شایع شانه
فوریه 17, 2022
التهاب تاندونهای شانه
التهاب تاندونهای شانه
فوریه 22, 2022
درمان درد شانه

درمان درد شانه

درمان درد شانه در اغلب موارد با روشهای درمان خانگی و فیزیوتراپی امکان پذیر است و روشهای تهاجمی همچون تزریق کورتون ها و جراحی تنها در برخی شرایط حاد انجام می گیرد.

پزشک و فیزیوتراپیست شما با یک معاینه فیزیکی شروع می کند تا هرگونه مشکل ساختاری را بررسی کند و هر چیزی را که ممکن است ستون فقرات یا گردن شما را درگیر کند رد می کند.

در مرحله بعد، آنها دامنه حرکتی شما را آزمایش می کنند تا ببینند شانه شما چقدر قوی و انعطاف پذیر است. این شامل حرکت دادن بازوهای خود به روش های مختلف، مانند بالای سر، در سراسر بدن یا پشت شما و چرخش ۹۰ یا ۱۸۰ درجه است.

پزشک شما همچنین برای اتخاذ بهترین روش درمان درد شانه ممکن است یک یا چند آزمایش تصویربرداری را برای بررسی دقیق تر توصیه کند:

  • اشعه ایکس. اینها می توانند به پزشک شما کمک کنند تا خار استخوان، آرتریت و سایر علل مرتبط با استخوان درد شانه شما را پیدا کند. پزشک شما همچنین ممکن است یک آرتروگرام را توصیه کند که شامل یک شات رنگ است تا جزئیات را واضح‌تر نشان دهد.
  • اسکن ام آر آی. این از امواج رادیویی و یک آهنربای قدرتمند برای ایجاد تصاویر دقیق از شانه شما استفاده می کند.
  • سی تی اسکن. این مجموعه ای از اشعه ایکس است که از زوایای مختلف گرفته شده است. وقتی آنها کنار هم قرار می گیرند، می توانند به پزشک شما نگاه بهتری نسبت به اتفاقاتی که در شانه شما می افتد را ارائه دهند.
  • الکترومیوگرافی (EMG). این کار فعالیت الکتریکی عضلات شما را اندازه گیری می کند تا ببیند آیا مشکلی در اعصاب شما وجود دارد یا خیر.
  • آرتروسکوپی این یک روش جراحی است که به یک دوربین فیبر نوری کوچک اجازه می‌دهد تصاویری با کیفیت بالا از شانه شما به پزشک نشان دهد. در برخی موارد، پزشک شما نیز ممکن است بتواند مشکل را در طول عمل درمان کند.

درمان درد شانه

برای دررفتگی، جدا شدن و شکستگی، به کمک پزشک نیاز دارید تا شانه خود را به موقعیت مناسب برگرداند و سپس به یک بند برای نگه داشتن آن در زمان بهبودی در جای خود نیاز دارید.

برای بسیاری از مسائل دیگر، پزشک شما ممکن است استراحت، گرما یا یخ، و دارویی مانند آسپرین یا ایبوپروفن را برای کاهش درد و تورم پیشنهاد کند.

اگر شانه شما پس از این مراحل اولیه بهبود نیافت، پزشک ممکن است برای تسکین تورم و درد، کورتیکواستروئید (داروی ضد التهاب) را مستقیماً به مفصل تزریق کند.

گاهی اوقات پارگی غضروف، پارگی روتاتور کاف و شانه یخ زده با استراحت و دارو بهبود نمی یابند. پزشک ممکن است جراحی را توصیه کند.

با هر مشکلی در شانه شما، فیزیوتراپی تخصصی شانه یکی از ارکان برنامه درمانی شما است و شامل تمریناتی خواهد بود که به شما در کشش و تقویت مفصل کمک می کند و دامنه حرکتی شما را بهبود می بخشد.

 

کلمات مرتبط :

درمان درد شانه – فیزیوتراپی تخصصی شانه – فیزیوتراپی در جنت آباد – مرکز فیزیوتراپی در غرب تهران