درمان خانگی زانودرد

پارگی عضله دوسر بازو
پارگی عضله دوسر بازو
آگوست 8, 2022
فواید فیزیوتراپی
فواید فیزیوتراپی
آگوست 16, 2022
درمان خانگی زانودرد

درمان خانگی زانودرد

درمان خانگی زانودرد

استراحت کنید و از ناحیه آسیب دیده یا درد محافظت کنید. هر فعالیتی را که ممکن است باعث درد شود متوقف کنید، تغییر دهید یا استراحت کنید. هنگام استراحت، یک بالش کوچک زیر زانوی خود قرار دهید.

یخ باعث کاهش درد و تورم می شود. برای جلوگیری یا به حداقل رساندن تورم بلافاصله از کمپرس یخ یا سرد استفاده کنید. یخ یا بسته سرد را به مدت ۱۰ تا ۲۰ دقیقه، ۳ بار یا بیشتر در روز استفاده کنید.

در ۴۸ ساعت اول پس از آسیب، از چیزهایی که ممکن است تورم را افزایش دهند، اجتناب کنید، مانند دوش آب گرم، وان آب گرم، کیسه آب گرم یا نوشیدنی های الکلی.

سایر روشهای درمان خانگی زانودرد

پس از ۴۸ تا ۷۲ ساعت، اگر تورم از بین رفت، گرما را اعمال کنید و ورزش ملایم را با کمک گرمای مرطوب شروع کنید تا به بازیابی و حفظ انعطاف پذیری کمک کنید. برخی از متخصصان توصیه می کنند که بین درمان های گرما و سرما به طور متناوب عمل کنید.

فشرده کردن، یا پیچاندن ناحیه آسیب دیده یا دردناک با بانداژ الاستیک، به کاهش تورم کمک می کند. آن را خیلی سفت نبندید، زیرا می تواند باعث تورم بیشتر در زیر ناحیه آسیب دیده شود. اگر بانداژ خیلی سفت شد آن را شل کنید. علائم سفت شدن بیش از حد باند شامل بی حسی، سوزن سوزن شدن، افزایش درد و تورم در ناحیه زیر بانداژ است.

هنگام استفاده از یخ و هر زمان که نشسته اید یا دراز کشیده اید، ناحیه آسیب دیده یا درد را روی بالش ها قرار دهید. سعی کنید ناحیه را در سطح قلب یا بالاتر از آن نگه دارید تا تورم به حداقل برسد.

از عصا یا چوب زیر بغل در دست مقابل زانوی دردناک خود استفاده کنید.

برای تسکین درد و تقویت جریان خون، به آرامی ناحیه مورد نظر را ماساژ دهید یا مالش دهید. در صورت ایجاد درد، ناحیه آسیب دیده را ماساژ ندهید.

فیزیوتراپی در درمان زانودرد

فیزیوتراپی زانو به عنوان موثرترین روش در درمان غیرجراحی آسیب های زانو شناخته می شود که توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی دکتر نصیری (بهترین فیزیوتراپی غرب تهران) ارائه می شود.

متخصصان ما برای تنظیم بهترین برنامه درمان زانودرد ابتدا اقدام به معاینه دقیق زانوی بیمار کرده و نحوه راه رفتن بیمار با زانوی آسیب دیده و دامنه حرکتی زانو را بررسی می کنند و بر اساس نتایج بدست آمده درمتان منحصر بفردی را برای بیمار در نظر می گیرند.

تمرینات ورزشی شامل تمرینات کششی و تقویتی ، تمرینات دامنه حرکتی در کنار تکنیک های درمان دستی و ماساژ ، سوزن خشک و مدالیته های ضددرد همچون الکتروتراپی و لیزر درمانی از موثرترین بخش های برنامه درمان زانودرد با فیزیوتراپی هستند.

 

کلمات مرتبط :

درمان خانگی زانودرد- فیزیوتراپی برای زانودرد – فیزیوتراپی در جنت آباد