درمان تنیس البو

خار استخوان در شانه
خار استخوان در شانه
سپتامبر 6, 2022
فیزیوتراپی برای پارکینسون
فیزیوتراپی برای پارکینسون
سپتامبر 14, 2022
درمان تنیس البو

درمان تنیس البو

درمان تنیس البو یا آرنج تنیس بازان که یک بیماری دردناک آرنج است که در اثر استفاده بیش از حد ایجاد می شود اغلب با روشهای غیرجراحی همچون فیزیوتراپی امکان پذیر است.

جای تعجب نیست که بازی تنیس یا سایر ورزش های راکتی می تواند باعث این عارضه شود. اما چندین ورزش و فعالیت دیگر نیز می توانند شما را در معرض خطر قرار دهند.

آرنج تنیس بازان التهاب تاندون هایی است که به عضلات ساعد در قسمت بیرونی آرنج می پیوندند. ماهیچه ها و تاندون های ساعد در اثر استفاده بیش از حد آسیب می بینند – تکرار همان حرکات بارها و بارها. این منجر به درد و حساسیت در قسمت خارجی آرنج می شود.

مفصل آرنج شما مفصلی است که از سه استخوان تشکیل شده است: استخوان بازو (بازو) و دو استخوان در ساعد شما (رادیوس و اولنا). برجستگی های استخوانی در پایین استخوان بازو وجود دارد که اپیکوندیل نامیده می شود. برجستگی استخوانی در خارج (سمت جانبی) آرنج را اپی کندیل جانبی می نامند.

ماهیچه ها، رباط ها و تاندون ها مفصل آرنج را کنار هم نگه می دارند.

اپی کندیلیت جانبی یا آرنج تنیس بازان، عضلات و تاندون های ساعد شما را درگیر می کند. عضلات ساعد شما مچ دست و انگشتان را دراز می کنند. تاندون های ساعد شما – که اغلب اکستانسور نامیده می شود – ماهیچه ها را به استخوان متصل می کنند. آنها بر روی اپیکوندیل جانبی متصل می شوند. 

علائم تنیس البو

  • درد یا سوزش در قسمت بیرونی آرنج شما
  • قدرت ضعیف دست ها برای گرفتن اجسام
  • علائم اغلب با فعالیت ساعد، مانند نگه داشتن راکت، چرخاندن آچار، یا تکان دادن دست بدتر می شود. بازوی غالب شما اغلب تحت تأثیر قرار می گیرد. با این حال هر دو بازو می تواند تحت تاثیر قرار گیرد.

درمان تنیس البو

گزینه های درمانی زیادی برای آرنج تنیس بازان وجود دارد. در بیشتر موارد، درمان شامل یک رویکرد تیمی است. پزشکان ، فیزیوتراپیست ها و در برخی موارد جراحان برای ارائه مؤثرترین مراقبت ها با هم همکاری می کنند.

درمان غیر جراحی
تقریباً ۸۰ تا ۹۵ درصد بیماران با درمان غیر جراحی موفقیت آمیز هستند.

استراحت. اولین قدم برای بهبودی این است که به بازوی خود استراحت کافی بدهید. این بدان معناست که شما مجبور خواهید بود برای چند هفته شرکت در ورزش یا فعالیت های سنگین کاری را متوقف کنید.

داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی. داروهایی مانند آسپرین یا ایبوپروفن درد و تورم را کاهش می دهند.

بررسی تجهیزات اگر در ورزش راکت شرکت می کنید، ممکن است پزشک شما را تشویق کند که تجهیزات خود را از نظر تناسب مناسب بررسی کنید. گاهی تغییر وسایل ورزشی می‌توانند فشار وارده بر ساعد را کاهش دهند، به این معنی که عضلات ساعد مجبور نیستند به سختی کار کنند. 

فیزیوتراپی موثرترین روش غیرجراحی در درمان تنیس البو است. تمرینات خاص برای تقویت عضلات ساعد مفید است. فیزیوتراپیست شما همچنین ممکن است اولتراسوند، ماساژ یخ، یا تکنیک های تحریک عضلانی را برای بهبود ترمیم عضلات انجام دهد.

بریس. استفاده از یک بریس در مرکز پشت ساعد نیز ممکن است به تسکین علائم آرنج تنیس بازان کمک کند. این می تواند علائم را با استراحت دادن به عضلات و تاندون ها کاهش دهد.

درمان جراحی
اگر علائم شما پس از ۶ تا ۱۲ ماه از درمان های غیرجراحی پاسخ نداد، پزشک ممکن است جراحی را توصیه کند.

اکثر روش های جراحی برای آرنج تنیس بازان شامل برداشتن عضله بیمار و اتصال مجدد ماهیچه سالم به استخوان است.

روش جراحی مناسب برای شما به عوامل مختلفی بستگی دارد. این موارد شامل دامنه آسیب، سلامت عمومی و نیازهای شخصی شما می شود. با پزشک خود در مورد گزینه ها صحبت کنید. در مورد نتایجی که پزشکتان داشته است و خطرات مربوط به هر روش صحبت کنید.

 

کلمات مرتبط :

درمان تنیس البو – علائم آرنج تنیس بازان – فیزیوتراپی آرنج – بهترین فیزیوتراپی غرب تهران