درد شانه

شکستگی استخوان ترقوه
ژانویه 7, 2022
منوال تراپی چیست؟
منوال تراپی چیست؟
ژانویه 11, 2022
درد شانه

درد شانه

درد شانه یکی از شایع ترین دردهای اسکلتی است که افراد زیادی آن را تجربه کرده اند و فیزیوتراپی روشی موثر در درمان آن و عامل زمینه ای آن است.

متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی دکتر نصیری (بهترین فیزیوتراپی غرب تهران) خدمات تخصصی فیزیوتراپی شانه را برای آسیبهای شانه ارائه می دهند.

شایع ترین دلایل درد شانه

شانه ی یخ زده
شانه یخ زده وضعیتی است که در آن شانه دردناک و سفت می شود. بافت اسکار تشکیل شده در شانه منجر به کاهش تحرک می شود و گاهی اوقات کاملاً “یخ زده” می شود. متأسفانه دلیل ایجاد شانه یخ زده به خوبی شناخته نشده است.

علائم معمولاً به آرامی شروع می شوند و در سه مرحله پیشرفت می کنند که هر مرحله معمولاً چند ماه طول می کشد. در مرحله اول حرکت باعث درد شدید شانه می شود و حرکت شانه محدود می شود. در مرحله دوم، درد شانه ممکن است شروع به کاهش کند اما سفتی شانه همچنان افزایش می‌یابد. در مرحله سوم، سفتی و درد باقیمانده شانه به آرامی شروع به بهبود می کند.

بدون درمان، علائم معمولاً بهبود می یابند، اما ممکن است ۲ تا ۳ سال طول بکشد. درمان می تواند درد را کاهش دهد و به بهبود حرکت سرعت بخشد.

سندرم گیرافتادگی شانه
سندرم گیرافتادگی زمانی اتفاق می‌افتد که هنگام بلند کردن بازو، یکی از تاندون‌های شانه تحت فشار قرار بگیرد. با گذشت زمان، این گیرافتادگی می تواند منجر به آسیب تاندون شود که منجر به تاندونوز یا تاندونیت شانه شود.

تاندونوز شانه یا تاندونیت
تاندونوز (تخریب تاندون) و تاندونیت (التهاب تاندون) شانه از شکایات شایع هستند. علائم اصلی درد شانه و از دست دادن حرکت شانه است. تاندون‌های «روتاتور کاف» (گروهی از عضلات کوچک که مفصل شانه را تثبیت می‌کنند) بیشتر تحت تأثیر قرار می‌گیرند. در صورت عدم درمان، این شرایط می تواند منجر به پارگی جزئی یا تمام ضخامت تاندون ها (پارگی روتاتور کاف) شود.

آسیب تاندون تا حد زیادی در نتیجه افزایش فشار تاندون و اضافه بار است. این به ۲ دلیل اصلی رخ می دهد:

  • الگوهای حرکتی معیوب می تواند منجر به فشار بیشتر بر روی تاندون های شانه شود. با پرداختن به حرکات ناکارآمد، فشار روی تاندون را می توان کاهش داد و درد شانه را بهبود بخشید.
  • عوامل دیگری مانند تغذیه نیز در آسیب های تاندون نقش دارند. رژیم های غذایی حاوی قندهای ساده و روغن های تصفیه شده و میوه و سبزیجات کم، انعطاف پذیری تاندون ها را کاهش می دهند.

فیزیوتراپی در درمان درد شانه

فیزیوتراپی تخصصی شانه بهترین و موثرترین روش درمان اسیب های شانه است که توسط متخصصان ما در بهترین مرکز فیزیوتراپی غرب تهران ارائه می شود.

فیزیوتراپیست های ما ابتدا ارزیابی دقیقی از شرایط شانه آسیب دیده به عمل آورده و پس از آن روشهای درمان موثر برای درمان شانه درد بهره می برند.

تکنیک های درمان دستی ، سوزن خشک ، مدالیته های ضددرد در کنار تمرینات ورزشی از راهکارهای موثر فیزیوتراپی شانه هستند.

 

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی درد شانه – فیزیوتراپی شانه در غرب تهران – بهترین مرکز فیزیوتراپی غرب تهران – فیزیوتراپی در جنت اباد