اسکن کف پا

درمان دیسک کمر با لیزر پرتوان
درمان دیسک کمر با لیزر پرتوان
ژوئن 2, 2020
آرتروز شانه
آرتروز شانه
جولای 12, 2020
اسکن کف پا

اسکن کف پا

اسکن کف پا یک راهکار مفید در بررسی و معاینه دقیق کف پا است که اطلاعات دقیقی را در مورد شرایط کف پا که با معاینات بالینی قابل بررسی نیست را بدست می دهد.

اسکنرهای کف پا برای این انجام اسکن کف پا و بررسی مشکلات کف پا بکار می روند.

پاها بی شک یکی از مهمترین اعضای حرکتی هستند که نقش اصلی را در تحمل وزن بدن دارند و بروز هرگونه مشکل و اختلالی در آن ها می تواند منجر به بروز مشکلات حرکتی و همچنین خستگی زودرس پس از مدت کوتاهی راه رفتن شود. از طرفی بدلیل اینکه بروز مشکل در هریک از مفاصل و قسمت های مختلف بدن می تواند منجر به بروز اختلالات در عملکرد سایر قسمت های بدن شود مشکلات کف پا می تواند سبب بروز مشکلاتی در کمر و زانوها شده و ریسک بروز آرتروز در این مفاصل را افزایش دهد.

در اسکن کف پا برخلاف روش های دیگر عکس برداری هیچ گونه اشعه خاصی استفاده نمی شود بلکه تعداد بسیار زیادی از سنسورها اطلاعات فشار کف پایی را در اختیار متخصص قرار می دهند.

اسکن کف پا

اسکنر های نوری و اسکنر های فشاری از رایج ترین انواع اسکنر برای تشخیص مشکلات کف پا هستند و هر کدام از این اسکنر ها اطلاعات خاصی را در اختیار کارشناس قرار می دهد تا کفی و کفش طبی مناسب بیمار طراحی و ساخته شود.

اسکنر های نوری بوسیله نور میزان تمرکز فشار را در هر نقطه از پا را نشان می دهند در حالی که اسکنر های فشاری بصورت یک صفحه دارای تعداد بسیار زیادی از سنسور های فشاری میزان فشار هز نقطه از پا و الگوی فشاری از کف پا را نشان می دهند.

اسکنر های فشاری همچنین توانایی اسکن داینامیک و استاتیک را نیز دارا هستند.

در اسکن کف پای استاتیک یا ثابت، فرد روی صفحه اسکن ایستاده و میزان فشار در هر نقطه از پا مشخص می شود ، در نوع داینامیک اطلاعاتی از نحوه راه رفتن و یا انحرافات پا در مراحل مختلف پا و … بوسیله راه رفتن فرد روی یک مسیر که صفحه اسکن در آن جا قرار دارد بررسی می شود.

استفاده از اسکنر ها برای اسکن کف پا اطلاعات بسیار دقیق و مناسبی از الگوی فشاری کف پای هر فرد و ناهنجاری های احتمالی پاها به متخصص می دهد که تجزیه و تحلیل این اطلاعات می تواند به درمان این مشکلات کمک زیادی بکند.

متخصص ارتوپدی فنی پس از بررسی دقیق اسکن بدست آمده و اطلاعاتی که از آن بدست آمده اقدام به طراحی و ساخت کفی و کفش طبی خواهد کرد.

 

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی در جنت آباد – فیزیوتراپی در غرب تهران – فیزیوتراپی در پونک – بهترین مرکز فیزیوتراپی در غرب تهران