آسیب های روتاتور کاف

سیاتیک چیست؟
سیاتیک چیست؟
می 5, 2022
کشش مکانیکی ستون فقرات
کشش مکانیکی ستون فقرات
می 10, 2022
آسیب های روتاتور کاف

آسیب های روتاتور کاف

آسیب های روتاتور کاف

روتاتور کاف اصطلاحی است که برای توصیف گروهی از ماهیچه ها استفاده می شود که برای تثبیت شانه عمل می کنند. عضلات روتاتور کاف از مفصل شانه عبور می کنند. چهار ماهیچه ای که روتاتور کاف را تشکیل می دهند عبارتند از: فوق خاری، زیر خاری، زیر کتفی و ترس مینور که پارگی یکی از این عضلات پارگی روتاتور کاف است.

پارگی روتاتور کاف از طریق دو مکانیسم اصلی رخ می دهد. اولین مورد یک رویداد تروماتیک حاد است. این زمانی اتفاق می‌افتد که عضلات و تاندون‌های روتاتور کاف بیش از توانایی مقاومت خود تحت فشار قرار می‌گیرند، چه از طریق بلند کردن یک جسم سنگین به‌طور ناشیانه یا افتادن روی بازو، این آسیب‌ها اغلب می‌توانند با آسیب‌های دیگری مانند دررفتگی یا شکستگی در داخل شانه همراه شوند.

مکانیسم دوم برای پارگی روتاتور کاف صدمات میکروترومای مکرر است. میکروترومای مکرر می تواند با اعمال فشار منظم بر روی ماهیچه ها بدون دادن زمان برای بهبودی کامل یا کاهش توانایی ترمیم تاندون ها با افزایش سن رخ دهد.

علائم آسیب های روتاتور کاف

علائم پارگی روتاتور کاف بسته به مکانیسم آسیب متفاوت خواهد بود. اگر ناشی از یک حادثه تروماتیک منفرد باشد، درد حاد در مفصل همراه با ضعف فوری و ممکن است صدا یا احساس ضربه زدن ایجاد شود. اگرچه پارگی تدریجی روتاتور کاف می‌تواند بدون علامت باشد، اما با درد همراه نیست، اغلب بیماران درد مبهم یا ضعف و درد عضلانی را تشخیص می‌دهند، به‌ویژه زمانی که بازو بالاتر از ارتفاع شانه قرار گیرد.

این آسیبها معمولا سبب بروز اختلال در عملکرد شانه شده و فرد مبتلا در انجام فعالیتهای روزمره خود دچار مشکل می شود بطوری که حتی شانه زدن موها و تعویض لباس نیز دشوار خواهد بود.

درمان آسیب های روتاتور کاف

برای درمان این آسیب ابتدا باید شدت آسیب مشخص شود تا درمان بر اساس آن انجام بگیرد.

فیزیوتراپی برای کمک به کاهش درد و افزایش عملکرد پس از آسیب های روتاتور کاف ضروری است.

فیزیوتراپیست ابتدا ارزیابی دقیقی از شانه آسیب دیده انجام داده و برنامه درمانی را با توجه به شرایط بیمار در نظر می گیرد.

فیزیوتراپی برای این مشکل و سایر آسیب های شانه با هدف کمک به کاهش و از بین بردن درد و تقویت عضلات و دیگر اجزای شانه ارائه می شود.

متخصصان ما در بهترین مرکز فیزیوتراپی شانه در غرب تهران برنامه درمانی منحصر بفردی را برای هر بیمار ایجاد می کنند که می تواند شامل تمرینات کششی و تقویتی ، مدالیته های ضددرد و تکنیک های دستی باشد.

استراحت ، کمپرس سرد و داروهای ضددرد نیز برای کنترل علائم در خانه توصیه می شوند.

 

کلمات مرتبط :

درمان پارگی روتاتور کاف با فیزیوتراپی – فیزیوتراپی شانه در غرب تهران – فیزیوتراپی در تهران ویلا – فیزیوتراپی در ستارخان – فیزیوتراپی در جنت آباد – فیزیوتراپی در پونک – فیزیوتراپی با بیمه بانک ها – فیزیوتراپی با بیمه تامین اجتماعی